به گواهی تاریخ:کلیساها و کنیسه‌ها در دی ماه ۱۳۵۸ به پادگان تبدیل شدند

به دنبال صدور فرمان تشکیل ارتش ۲۰ میلیونی در ماه‌های ابتدای انقلاب اسلامی برنامه ریزی شد کلیساها و کنیسه‌ها به پادگان آموزشی تبدیل شوند و اقلیت های مذهبی را مجبور نمودند به این ارتش بپیوندند

به گواهی تاریخ:کلیساها و کنیسه‌ها در دی ماه ۱۳۵۸ به پادگان تبدیل شدند

کمتر از یک سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران روح‌الله خمینی در فرمانی به دنبال تشکیل ارتش ۲۰ میلیونی از قشرها و گروه‌های مختلف مردم خواست تا به این ارتش بپیوندند.

حجت‌الاسلام امیر مجد از مسئولین ارشد این طرح در گفتگو با روزنامه کیهان چاپ بیستم دی ماه سال ۵۸ به تشریح کم و کیف این طرح پرداخت و تاکید نمود که اقلیت‌های دینی هم باید عضو این ارتش شوند.

برای این منظور ستادی تشکیل شد و قرار شد کلاس‌های نظامی، آموزش عملی و ایدئولوژیکی برگزار شود در پایان هر دوره کارت پایان دوره نظامی به افراد ارائه شود. در این پروژه افراد به گروه‌های ۲۲ نفره تقسیم می‌شدند و به آنها ماموریت های نظامی اجباری واگذار می‌شد.

آنطور که این مقام مسئول گفته بود هدف از تشکیل این گروه‌ها انجام ماموریت‌های مخفی و گاهی علنی برای مقابله با خرابکاری‌های دشمن و نفوذ در تشکیلات آنها بود.

آنها هر کدام در یک محله که در آن سکونت داشتند مشغول خدمت می‌شدند و مجوز داشتند تا اسلحه و سنگ و چوب و حتی کوکتل مولوتف استفاده کنند و بعضی از آنها نیز اسلحه در اختیار داشتند.

مقرر شده بود کلیساها، کنیسه‌ها و معابد محل آموزش این افراد باشد و سپاه پاسداران نیز برای آموزش آنها در جنگ‌های چریکی همکاری می‌کرد و نحوه ساخت انواع سلاح‌ها و بمب‌های انفجاری به آنها آموزش داده می‌شد.

منبع : محبت نیوز