مسیحیان حسینی با ِکیس پناهندگی !

image_pdfimage_print
مسیحیان حسینی با ِکیس پناهندگی !
مسیحیان حسینی با ِکیس پناهندگی !

وحید می‌گوید «خیلی‌ها در ایران اهل هیات و حسینیه بودند و برای پناهندگی در ترکیه، مسیحی شدند، یا چند ماه قبل از اعلام پناهندگی در ترکیه غسل تعمید می‌گیرند به ایران باز می‌گردند و در بازگشت به ترکیه اعلام می‌کنند که در ایران تحت فشار نهادهای امنیتی قرارگرفتند.»

 این در حالیست که بسیاری از نوکیشان مسیحی که در ایران به اتهام مسیحیت و یا فعالیتهای کلیسایی به زندان افتاده‌اند خیلی کمتر حاضرند درباره آن رویدادها اظهار نظر کنند و تا جای ممکن آن را علنی نمی‌کنند.

وحید به کنایه می‌گوید «از دوستی پرسیدم دینت چیست جواب داده مسلمانم، پرسیدم کیس شما چیست؟ گفته مسیحیت! او با افرادی آشناست که در ایران به واسطه مهریه همسرانشان، چک برگشتی و مسائل مالی به ترکیه فرار کردند و در اولین قدم خود را مسیحی معرفی کردند!» آنهایی که به گفته وحید به خاطر منافع شخصی، دیگر نوکیشانی را که در کشور متحمل جفا  شده اند زیر سوال می‌برند.

او از به ظاهر مسیحیانی می‌گوید که در کلیسا در جلسات پرستشی به ناگاه از روح القدس پر می شوند به زبانها تکلم می‌کنند و در مکالمات عمومی خود قسم قرآن یا حضرت ابوالفضل می‌خورند و به رسم مسلمانان عیسی‌ مسیح را حضرت می‌خوانند!

این دسته که حتی از وضع ظاهری یک ایماندار مسیحی نیز برخوردار نیستند و رفتار غیر ایماندارانه آنان در محیط های خارج از کلیسا زبانزد خاص و عام است و برای گرفتن خدماتی کیس تقویت کن همچون حضور در گروه‎های پرستشی یا بشارتی، بدون هیچگونه تعلیم یا نظارت ویژه از جانب مسئولان کلیسایی انتخاب می‎گردند که کوس رسوایی‎های گوناگونشان تنها زمانی به صدا در می‌آید که دیگر هیچ آبرویی برای آن جماعت  باقی نمانده است.

زمان پاکسازی کلیساها !

“حقیقت حضور مسیحی نمایان در بین نوکیشان مسیحی ایرانی در ترکیه مساله‎ای غیر قابل کتمان می‎باشد که متاسفانه جماعتی بزرگ از به ظاهر پناهجویان را نیز  همین اکثریت تشکیل می‌دهند، کسانیکه غالبن از رفاه مالی خوبی نیز برخوردارند و با آسودگی خیال دوران پناهجویشان را ( همانند توریست ) در ترکیه با انواع و اقسام تفریحات مفرح آنچنانی می‎گذرانند و به ناگاه در جلسات کلیسایی از پاپ هم کاتولیک‌تر می‌شوند! ” این یعنی تاخیر در رسیدگی به پرونده‎های واقعی مسیحیان راستین و تحمل رنج و عذاب صد چندان برای آنان.

وحید در خاتمه صحبتهایش می‌گوید برخی کلیساها یا کلیساهای خانگی نما بیش از آنکه محلی برای جلال دادن نام خداوند باشند تبدیل به تالار مد شده اند، یا بنگاهی برای معامله و کیس نویسی و دوستیابی و کاریابی… شاید اکنون زمان پاکسازی کلیساها فرا رسیده باشد!

منبع : محبت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید