یهودی ستیزی سازمان یافته در آمریکا در حال گسترش است

image_pdfimage_print

در طی چند روز گذشته تهدیدهایی علیه مراکز یهودیان در چندین ایالت آمریکا انجام شده و در تازه ترین اقدامات خرابکارانه بیش از ۱۰۰ سنگ قبر متعلق به یهودیان صدمه دیده است.

gorestan_j

به گزارش «محبت نیوز» وقتی صادق خلخالی حاکم شرع در اوایل انقلاب کلنگ به دست آرامگاه رضاشاه پهلوی را تخریب کرد؛ سنتی بنا نهاده شد که تا امروز ادامه دارد. افرادی با عنوان نیروی خودجوش یا ناشناس، قبر کسانی را که دوست نداشتند تخریب  کردند و حالا ظاهرن سنتی را که شیخ خلخالی در ایران اسلامی بنا نهاده است، گروهی یهودی ستیز در آمریکا تبعیت می کنند!

یک هفته پس از خرابکاری و آسیب رساندن به قبرها در یک گورستان قدیمی یهودیان در نزدیکی سن لوئیس در ایالت میزوری، اینک پلیس در جستجوی خرابکارانی است که به بیش از ۱۰۰ سنگ قبر در یک قبرستان یهودیان در فیلادلفیا آسیب زده اند.

به گفته بی بی سی، این حملات به احساسات ضدیهودی نسبت داده می شود. مقام های آرامگاه مشغول جمع آوری پول برای مرمت آن هستند.
به گزارش رسانه های محلی کسانی که برای کمک به این قبرستان رفته اند می گویند بیش از ۵۰۰ سنگ قبر خسارت دیده است.
این خرابکاری حدود یک هفته بعد از خرابکاری مشابهی در یک قبرستان قدیمی یهودیان در نزدیکی سن لوئیس در ایالت میزوری روی می دهد.

دیوید پازنر از “مراکز جامعه یهودیان” در بیانیه ای گفت که مقام های دولتی باید “علیه مشکل یهودستیزی که بر جوامع ما در سراسر کشور اثر گذاشته موضع گیری کنند و این موضع گیری باید با قاطعیت انجام شود.”

خرابکاری تازه در گورستان “مونت کارمل” روز یکشنبه پس از آنکه مردی سر قبر پدرش رفته بود گزارش شد.بسیاری از سنگ قبرها واژگون و بعضی از آنها از وسط شکسته بود.

جیم کنی شهردار فیلادلفیا مهاجمان را محکوم و با خانواده کسانی که قبر آنها آسیب دیده ابراز همدردی کرد.

روز شنبه هم در محله ای در حومه شهر بوفالو شعارهای یهودستیزانه روی پل ها، اتومبیل ها و حیاط یک مدرسه مشاهده شد.
یک سخنگوی وزارت خارجه اسرائیل ابراز اطمینان کرده مقام های آمریکایی مسببان را دستگیر و مجازات خواهند کرد.

دونالد ترامپ نیز هفته گذشته یهودستیزی را محکوم کرده بود. مایک پنس معاون او هم از گورستان سن لوئیس بازدید کرد و گفت در آمریکا “جایی برای نفرت یا اقدامات تعصب آمیز یا خشن یا یهودستیزی وجود ندارد.”

About منبع : محبت نیوز

View all posts by منبع : محبت نیوز →

دیدگاهتان را بنویسید