سریال تلویزیونی”پاپ جوان” و تصویری متفاوت از پاپ

image_pdfimage_print

پخش سریال «پاپ جوان» در آمریکا، روز یکشنبه پانزدهم ژانویه از شبکه اچ بی او آغاز شد

pap_javan

به گزارش«محبت نیوز» پائولو سورنتینو، فیلمساز ایتالیایی برنده جایزه اسکار در این مجموعه تلویزیونی، تصویری متفاوت با آنچه مردم از پاپ در ذهن دارند ارائه می دهد.

به گفته صدای آمریکا، پاپ جوان، یک آمریکایی چهل و هفت ساله به نام «لنی بلاردو» است که نقش او را «جود لا» بازی می کند.پاپ جوان، اسرارآمیز است و با پاپ های پیش از خود فرق دارد. او در دفتر کارش سیگار می کشد، از مقامات علی رتبه کلیسا می خواهد تا برایش قهوه تهیه کنند، کوکا کولای رژیمی با طعم آلبالو می نوشد و قصد دارد سیگنال های موبایل را قوی کند تا تلفن های همراه در واتیکان بهتر کار کنند. اما در عین حال، جدی، سنتی و محافظه کار هم هست.

او عزمش را جزم کرده تا شکوه و جلال کلیسای کاتولیک را بازگرداند. پاپ جوان که مجذوب قدرت و نفوذ تازه به دست آورده اش شده، رفتارهایی از خود بروز می دهد که به مذاق بسیاری خوش نمی آید و مقامات واتیکان را وحشت زده کرده است.

جود لا، بازیگر نقش پاپ جوان می گوید با پوشیدن ردای پاپ و قرار گرفتن در فضایی که همه از او واهمه و حرف شنوی دارند متوجه شد چطور برخی از افراد زمانی که در جایگاه قدرت قرار می گیرند خودشیفته و افسارگسیخته می شوند.

سریال پاپ جوان در ایتالیا، آفریقای جنوبی و آمریکا فیلمبرداری شده است.

سورنتینو با تکنیک های بازیگوشانه و شوخ طبعانه، سرک می کشد به پشت درهای بسته واتیکان و بیننده را سرگرم می کند.با این حال، سریال به مسائل جدی چون انزوا و تنهایی در اوج قدرت و شهرت و دغدغه های سیاسی روز نیز گریز می زند.

جود لا می گوید برای جا افتادن در این نقش، مطالعه در تاریخ و فرهنگ واتیکان و آشنایی با کلیسای کاتولیک کافی نبود و او به پیشنهاد کارگردان این شخصیت را با توجه به آنچه در گذشته و آینده پاپ خیالی رقم خورده بود خلق کرد.

About منبع : محبت نیوز

View all posts by منبع : محبت نیوز →

دیدگاهتان را بنویسید