اسلامگرایان داعش مسئولیت حمله به اتوبوس مسیحیان مصری را بر عهده گرفتند

image_pdfimage_print

گروه تروریستی اسلامی داعش مسئولیت حمله به اتوبوس مسیحیان در المنیای مصر که طی آن ده ها نفر کشته و زخمی شدند را برعهده گرفت.

به گزارش «محبت نیوز» اسلامگرایان داعش مسئولیت حمله به اتوبوس حامل مسیحیان قبطی در مصر را به عهده گرفتند.

در جریان این حمله که روز جمعه صورت گرفت ۲۹ نفر کشته و ۲۵ تن دیگر زخمی شدند. این حمله در شهر المنیا در ۲۵۰ کیلومتری جنوب قاهره روی داد.

روز گذشته ارتش مصر نیز اعلام کرد که به تلافی حمله مهاجمان مسلح به اتوبوس حامل مسیحیان قبطی، «اردوگاه های آموزشی تروریست ها» در شهر درنا واقع در مرز لیبی را هدف گرفته است.

در همین ارتباط عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر طی یک نطق تلویزیونی گفت که مصر در حمله به اردوگاه های تروریست ها هر کجا که باشند لحظه ای تردید نخواهد کرد.

او ضمن درخواست کمک از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا عنوان کرد که کشورهایی که از تروریسم حمایت می کنند مجازات خواهند شد.

این حادثه خونین در شرایطی رخ داده است که هنوز دو ماه از بزرگ‌ترین حمله خونین اسلامگرایان داعش به کلیسای مسیحیان قبطی در مصر نگذشته، که روز جمعه در حمله مسلحانه افراد ناشناس به اتوبوس حامل مسیحیان در جنوب مصر ۳۵ نفر کشته و ۲۵ نفر دیگر زخمی شدند.

این در حالی است که سران ۷ کشور صنعتی گروه جی ۷ در شهر تائورمینا در جنوب ایتالیا با محور مبارزه علیه تروریسم و داعش کار خود را آغاز کرده‌اند.

About منبع : محبت نیوز

View all posts by منبع : محبت نیوز →

دیدگاهتان را بنویسید