کشته شدن ده ها کودک مسیحی به همراه والدینشان در حمله مسلحانه مصر

image_pdfimage_print

یک اتوبوس حامل مسیحیانی که قصد داشتند به کلیسایی در غرب شهر المنیا بروند هدف رگبار افراد مسلح قرار گرفتند، به گفته شاهدان عینی بیشتر قربانیان کودکان قبطی بوده‌اند.

به گزارش «محبت نیوز» مصر هر روزه به سرزمینی نا امن تر برای مسیحیان این کشور تبدیل می شود. اقلیت مسیحیان قبطی مصر در سال‌های اخیر بارها هدف حمله گروه‌های اسلامگرا قرار گرفته‌اند.
حالا منابع امنیتی مصری اعلام کردند: افراد مسلح ناشناس به اتوبوس حامل مسیحیان در استان المنیا تیراندازی کردند که در جریان این حمله دست‌کم ۳۵ تن کشته و ۲۵ تن دیگر نیز زخمی شدند.

به گفته مسئولان کلیسای قبطی ۴۰ کودک با همراهانشان به کلیسا برده می شدند که افرادی نقاب‌پوش و ملبس به لباس نظامیان ارتش، با خودرو مانع حرکت اتوبوس شدند و سرنشینان را به رگبار بستند.

بنا بر اعلام استاندار المنیا، اتوبوس حامل قبطی‌ها در حال رفتن به یک کلیسای دور افتاده در اطراف شهر بوده و این افراد قرار بوده در یک مراسم کلیسایی شرکت کنند. به گفته منابع مصری ۱۰ فرد مسلح نقاب‌دار به این اتوبوس حمله کردند.

قبطی های مسیحی مصر اقلیت ۱۰ درصدی این کشور ۹۲ میلیونی را تشکیل می دهند و بارها هدف حمله قرار گرفته اند، یک ماه و نیم پیش نیز در روز عید پاک حمله نیروهای داعش به کلیسای سنت مارک شهر اسکندریه دست کم ۴۵ کشته برجای گذاشت.

About منبع : محبت نیوز

View all posts by منبع : محبت نیوز →

دیدگاهتان را بنویسید