«یوناتن بت‎کلیا» فاتحه‏‌ی طرح عضویت اقلیت‎های دینی در شوراهای شهر را خواند

image_pdfimage_print

شورای نگهبان در ایران به ریاست «احمد جنتی» در عمل هرگونه اصلاح و بهبود در زمینه حقوق اقلیت‎های دینی را مسدود کرده است.

کمتر از یک ماه پس از تصویب دو فوریت طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها جهت عضویت پیروان ادیان الهی در انتخابات شوراها که امضاء ۲۰۱ نماینده مجلس پای آن است یوناتن بت‎کلیا، نماینده آشوریان‌ و کلدانی مجلس شورای اسلامی که مدعی است از طراحان این طرح بوده آب پاکی را برای امیدواری به هر نوع تغییر روی دست اقلیت‎ها ریخت.
این نماینده در یادداشتی در روزنامه قانون نوشته «درباره نظر شورای نگهبان در زمینه تایید این طرح بنده معتقدم که شاید مانند سال‌های گذشته با رای منفی شورای نگهبان همراه شود ولی ما به اصرارمان برای تایید این طرح ادامه خواهیم داد».

شورای نگهبان در ایران به ریاست “احمد جنتی” در عمل هرگونه اصلاح و بهبود در زمینه حقوق اقلیت‎های دینی را مسدود کرده است و به هیچ عنوان انعطاف نشان نمی‎دهد و مجلس شورای اسلامی و نمایندگان نیز توانی برای مقابله با این نهاد که شش دانگ در اختیار حاکمیت قرار دارد، ندارند.
در یک سال گذشته در بحث انتخابات، تیغ شورای نگهبان بارها و بارها حقوق اقلیت‎های دینی را ذبح کرده و هیچ عهدی نتوانسته با آن مقابله کند. رد صلاحیت گسترده اقلیت‎ها در انتخابات شورای شهر و همینطور ماجرا پرونده “نیکنام” نمانیده زرتشتی شورای شهر یزد دو نمونه از این ماجراهاست.
در مقابل نماینده‎های اقلیت‎های دینی در مجلس با وجود اینکه به خوبی از وضعیت آگاهند برای به خطر نیفتادن منافع خود سکوت کردند و شدیدتر از گذشته بر وجود آزادی‎های تمام و کمال اقلیت‎های دینی در جمهوری اسلامی تاکید دارند.
بت‎کلیا در دیدار اخیر خود با سفیر آلمان در تهران بار دیگر اعلام کرد که در هیچ کجای دنیا به اندازه جمهوری اسلامی حقوق اقلیت‎های دینی رعایت نمی‏‌شود.

About منبع : محبت نیوز

View all posts by منبع : محبت نیوز →

دیدگاهتان را بنویسید