با نزدیکی به ایام کریسمس خبرگزاریهای دولتی از بازداشت تعدادی از مسیحیان خبر دادند !

image_pdfimage_print
با نزدیکی به ایام کریسمس خبرگزاریهای دولتی از بازداشت تعدادی از مسیحیان خبر دادند !
با نزدیکی به ایام کریسمس خبرگزاریهای دولتی از بازداشت تعدادی از مسیحیان خبر دادند !

یک منبع به آگاه که نامی از آن برده نشده به یک خبرگزاری دولتی گفته در یک کار اطلاعاتی، بازرسان صنفی تعدادی از مسیحیان که در بازار و اقتصاد ایران اخلال ایجاد نموده اند را دستگیر کرده‎اند.

به گزارش«محبت نیوز» خبرگزاری دولتی ایرنا، روز سه‏ شنبه ۲۱ آذر ماه سالجاری به نقل از یک منبع آگاه مدعی شد که «عناصر یکی از فرقه‎های انحرافی مسیحیت که مشغول تبلیغ این فرقه و فعالیت برای اخلال در نظام اقتصادی و بازار بودند در کرج دستگیر شدند».
در این خبر آمده بود «اشراف بازرسان امور صنفی استان البرز منجر به برخورد با تخلفات چندین واحد صنفی شد که با بررسی‎های صورت گرفته مشخص گردید این افراد از عناصر وابسته به یکی از فرقه‎های انحرافی مسیحیت بوده و در تبلیغ و ترویج این فرقه فعالیت داشته‎اند که برخی از عناصر شاخص آنها، دستگیر شدند».
این منبع آگاه به خبرگزاری حکومتی گفته «با ردیابی اطلاعاتی انجام شده چند تن از عناصر وابسته به این فرقه انحرافی که اقدام به تبلیغ این فرقه در کشور کرده و از کشورهای خارجی هدایت می‎شدند، در استان البرز مورد ضربه قرار گرفته و دستگیر شدند و واحدهای تجاری این عناصر که با فعالیت در زمینه برهم زدن بافت اعتقادی کشور، به تخلفات اقتصادی و قاچاق کالا نیز مبادرت داشتند، با هوشیاری بازرسان امور صنفی، پلمب شد».
بازداشت افراد و پلمپ اماکن کسب و کار
در همین حال یک منبع مطلع در این باره به «محبت نیوز» گفت:” روز سه شنبه ۲۱ آذرماه ۱۳۹۶ نیروهای امنیتی در استان البرز خانه های چند دگراندیش مسیحی غیرتثلیثی ساکن کرج را مورد بازرسی قرار دادند.
“نیروهای امنیتی به ۶ منزل مراجعه کردند، در دو واحد از این منازل جلسات کلیسای خانگی در حال برگزاری بود که ماموران ضمن تفتیش منزل، موبایل و تبلت و لب تاپ افراد را ضبط کردند، همچنین تعدادی کتاب مقدس، جزوات مسیحی و تعدادی تصاویر مسیحی را نیز توقیف و با خود بردند.
در دو منزل دیگر که بعنوان کلیسای خانگی جلساتی در حال برگزاری بود، ماموران امنیتی چهار تن از این افراد را به نامهای “میلاد گودرزی، علیرضا نورمحمدی، شهاب الدین شاهی و امین خاکی” را بازداشت نمودند.

بازداشت شدگان پس از دستگیری با خانواده هایشان تماس کوتاهی داشته و از سلامت شان آنان را مطلع ساخته اند. گفتنی است احتمال می رود بازداشت شدگان به بازداشتگاه اطلاعات رجایی شهر کرج منتقل شده باشند.
از سوی دیگر گفته شده ، همزمان با تفتیش منازل و بازداشت این چهار دگر اندیش مسیحی غیر تثلیثی در کرج، نیروهای امنیتی به دو باب مغازه متعلق به این افراد نیز مراجعه کردند که یک باب آن در فردیس کرج متعلق به میلاد گودرزی یکی از بازداشت شدگان است.
گفته می شود ماموران امنیتی ضمن تفتیش مغازه ها و ضبط و توقیف زیادی از کالاهای کیف و کفش موجود در یکی از اماکن کسب، اقدام به پلمب این مکانها نمودند. علت پلمب این مغازه ها تداخل صنفی و گران فروشی عنوان شده و در یکی از آنان یک جلد انجیل – کتاب مقدس مسیحیان- و لپ تاب نیز مصادره شده است.
شایان ذکر است امین خاکی، پیش تر نیز در تیرماه سال جاری به محل اداره اطلاعات شهر کرج احضار شده بود. این نوکیش مسیحی در سال ۹۲ نیز به همراه ۶ تن از دیگر همفکرانش بازداشت شده بود. وی به تازگی مدت محکومیت خود را در زندان اهواز به پایان رساند.

” طی سالهای گذشته نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی تلاش می کنند با استفاده از سیاست “مخدوش کردن واقعیت” در مورد گسترش مسیحیت در داخل ایران بین نو ایمانان مسیحی اختلاف ایجاد کنند. از این رو با فشار بر این افرادی که عقاید دگراندیشانه مسیحی ( غیر تثلیثی) دارند برخوردهای پر و سر و صدا ایجاد می کنند تا در فضای غبار آلود نوکیشان مسیحی ایران نتوانند به تعلیمات ناب و بدون انحراف مسیحی دسترسی پیدا کنند.
– طرح یک ادعا
اما به طور مشخص طرح این ادعا که پیش تر برای بهائیان کاربرد داشته است از سوی خبرگزارهای حکومتی عنوان شده که مسیحیان به دنبال اخلال در نظام اقتصادی و بازار بودند تاکنون سابقه نداشته است. ابعاد این پرونده مجهول است و اینکه چطور بازرسان امور صنفی وارد ماجرا شدند و مسئله به ردیابی‎های اطلاعاتی کشیده شده ادعای بزرگی است.
به نظر می‏رسید این پرونده بی‎ارتباط با نزدیک شدن به ایام کریسمس نباشد. طبق طرح اداره اماکن فروش لوازم تزیینی کریسمس که نماد مسیحیت است ممنوع می‏باشد.
گزارش‎های متعددی منتشر شده که در چند شهربزرگ ایران از جمله تبریز و تهران فروش اقلام کریسمس دردسرساز شده است.

About منبع : محبت نیوز

View all posts by منبع : محبت نیوز →

دیدگاهتان را بنویسید