افزایش چشمگیر مردم ایران از برگزاری جشن‎ میلاد مسیح وکریسمس

image_pdfimage_print
افزایش چشمگیر مردم ایران از برگزاری جشن‎ میلاد مسیح وکریسمس
افزایش چشمگیر مردم ایران از برگزاری جشن‎ میلاد مسیح وکریسمس
افزایش چشمگیر مردم ایران از برگزاری مراسم شادی به مناسبت میلاد مسیح و جشن‎های کریسمس مورد توجه رسانه‎های خارجی قرار گرفته است.
 برگزاری مراسم جشن‎ میلاد مسیح تنها در جغرافیای کشورهای مسیحی محدود نماند و در بسیاری از کشورهای مسلمان‏ نشین زیر سایه محدودیت‎ها و مخاطرات زیاد در مناطق محدودی برگزار شد.
بخش فارسی خبرگزاری فرانسه به برپایی جشن‎های کریسمس در ایران پرداخته و نوشته گزارش‎های منابع خبری مستقل از ایران حاکی است که شهروندان مسیحی ساکن ایران نیز به استقبال شب میلاد مسیح رفته‌اند.
بخش مهم شهروندان مسیحی ایران را ارامنه تشکیل می دهند که طی قرن‌ها درزادگاه خود موجب آبادی کلیساها و حفظ مراسم سنتی میلاد مسیح بوده‌اند.
کریسمس از دیرباز برای میلیون ها شهروندان ایران نیز جذابیت خود را داشته و ایرانیان نیز در مراسم هم‌وطنان مسیحی خود شرکت کرده‌اند.
گزارش های امسال نشان می‌دهد که امسال فراوانند فروشگاه‌ها در پایتخت ایران که ویترین‌های خود را با درخت‌کاج ودیگرنمادهای میلاد مسیح وکریسمس آذین بندی کرده‌اند.
یک گزارش حاکی است که درسال های پیشین سال‌نوی میلادی ونماد‌های میلاد مسیح صرفن درمحلات شهروندان ایرانی ارمنی دیده می شد، اما درحال حاضر شهر تهران مملو از نشانه‌های کریسمس یا نوئل است.
بنابراین گزارش امسال پشت شیشه‌های اغلب مغازه‌داران مسیحیان ایرانی اطلاعیه‌های جلب نظرمی‌کرد که زمان ومکان جشن وپایکوبی همراه با موزیک را اعلام کرده‎اند.
گزارش سامانه‌های غیردولتی همچنین یاد آوری کرده‌اند که تمایل ایرانی‌ها به طراحی ویترین فروشگاه ها، رستوران‌ها و حتی خانه‌هایشان بانماد‌های کریسمس نیزافزایش یافته. امروزه علاقه مردم ازعکس گرفتن با یک درخت کاج تزئین شده یا بابانوئل فراتر رفته وحتی عده‌ای هرساله یک درخت کاج تزئین شده درخانه‌هایشان برپا می‌کنند.

About منبع : محبت نیوز

View all posts by منبع : محبت نیوز →

دیدگاهتان را بنویسید