اقدام بی سابقه امنیتی ها در تجلیل از مفاخر و هنرمندان جامعه ارامنه

اقدام بی سابقه امنیتی ها در تجلیل از مفاخر و هنرمندان جامعه ارامنه
اقدام بی سابقه امنیتی ها در تجلیل از مفاخر و هنرمندان جامعه ارامنه
در مراسمی بی‎سابقه همزمان با افزایش فشارهای اجتماعی و سیاسی به جمهوری اسلامی، مسئولان فرهنگی شهرداری و امنیتی‎ها به فکر تقدیر از جامعه ارامنه افتادند.
به دعوت علی یونسی، وزیر پیشین اطلاعات ایران و معاون فعلی حسن روحانی در امور اقلیت‎ها به مناسبت آغاز سال جدید و میلاد عیسی مسیح، مراسم جشن و ضیافت شام در شهرداری تهران برگزار شد که رهبران خلیفه‎گری و تعدادی از مسئولان حکومتی در آن حضور داشتند.
طبق معمول سیبوه سرکیسیان، خلیفه ارامنه تهران در سخنرانی ادعا کرد، «امروز پیروان ادیان مختلف و به ‌ویژه ادیان الهی در سایه جمهوری اسلامی ایران از آزادی‎های تصریح شده در قانون اساسی در جهت رسیدگی به احوال شخصیه خود برخوردارند»
نجفی شهردار تهران نیز در سخنانی به نقش اقلیت‎های دینی ایران تاکید کرد و گفت «ایران به همه ایرانیان تعلق دارد».
بخشی از این مراسم اجرای قطعات پیانو توسط آلوین آوانسیان بود و جمعی از خانواده‎های شهدا، ورزشکاران و هنرمندان ارمنی و آشوری مورد تقدیر قرار گرفتند.
همچنین از رازمیک اوهانیان رهبر ارکستر، ماسیس هاکوپیان و روبرت مارگوسیان ورزشکاران پیشکسوت، موشق زرگریان از صنعتکاران ارمنی، خانواده شهید ادموند و هایقان موسیسیان، همچنین واروژ طهماسیان جانباز و آلکس در هاراطونیان آزاده ارمنی مورد تقدیر قرار گرفتند.
این برای نخستین بار است که از این تعداد شهروندان ارامنه با حضور مسئولان جمهوری اسلامی تقدیر شده است. دستکم فشار رسانه‎ها برای توجه به جامعه ارامنه و همینطور شرایط ایران که مدتی است اعتراضات سراسری در آن آغاز شده و همچنان ادامه دارد در برگزاری چنین نشست‎هایی بی‎تاثیر نبوده است.
جمهوری اسلامی در روزهای گذشته سعی کرده تا آنجا که امکان دارد حتی با وعده وعید کمی از اعتراضات بکاهد. افزایش وام ازدواج تا سقف ۱۵ میلیون تومان، توزیع سود سهام عدالت و کاهش مالیات‎ها همه از وعده ‏هایی است که دولت داده تا شاید مردم دست از تظاهرات بردارند.

مطالب مرتبط :

کلیسای ارامنه تبدیل به سنگر نظامیان ترکیه شد !
برگزاری همایش‌ها و نشست‌های پرهزینه علیه مسیحیان بشارتی
تجمع مسیحیان فارسی زبان و فعالین حقوق بشر در سوئیس
«شیعه انگلیسی» و «مسیحیت آمریکایی» میدانی برای بقای ولایت فقیه
کلیسای کاتولیک مکزیک از مواضع ترامپ در قبال مهاجران انتقاد کرد
ستقبال ‘دیدبان آزادی‌های مذهبی’ از آزادی نوکیش مسیحی مریم نقاش زرگران
حمله آتش‏ به اختیارها و تندروها به رئیس شورای خلیفه گری ارامنه اصفهان
در حمله به یک کلیسا در جنوب قاهره ۱۰ نفر کشته شدند+ویدیو
اشتراک گذاری :
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

About منبع : محبت نیوز

View all posts by منبع : محبت نیوز →

پاسخ دهید