چگونه می توانم اطمینان داشته باشم که پس از مرگ به بهشت خواهم رفت؟

image_pdfimage_print
چگونه می توانم اطمینان داشته باشم که پس از مرگ به بهشت خواهم رفت؟
چگونه می توانم اطمینان داشته باشم که پس از مرگ به بهشت خواهم رفت؟
جواب: آیا مطمئن هستید که حیات ابدی دارید و پس از مرگ به بهشت خواهید رفت؟ خواست خدا این است که شما به این حقیقت اطمینان داشته باشید. کتاب مقدس در اول یوحنا فصل ۵ آیه ۱۳ می گوید: “این نامه را نوشتم تا شما که به فرزند خدا ایمان دارید، بدانید که از هم اکنون، از حیات جاوید برخوردارید. ” تصور کنید که شما در همین لحظه مقابل خدا ایستاده اید و او از شما می پرسد: “به چه دلیل من باید به تو اجازه دهم که وارد بهشت شوی؟” پاسخ شما چه خواهد بود؟ شاید ندانید که چه جوابی باید بدهید. آنچه شما احتیاج دارید بدانید این است که خدا ما را دوست دارد و راهی مهیا کرده که از طریق آن میتوانیم اطمینان حاصل کنیم که در ابدیت کجا خواهیم بود. کتاب مقدس این مطلب را اینچنین بیان میکند: “زیرا خدا بقدری مردم جهان را دوست دارد که یگانه فرزند خود را فرستاده است، تا هر که به او ایمان آورد، هلاک نشود بلکه زندگی جاوید بیابد. ” (یوحنا فصل ۳ آیه ۱۶).

در گام اول، باید درک کنیم که چه چیزی ما را از رسیدن به بهشت بازمیدارد. مشکل اساسی این است که طبیعت گناه آلودمان اجازه نمی دهد که با خدا در ارتباط باشیم. ما نه تنها ذاتا گناهکار متولد شده ایم، بلکه آن را انتخاب نیز کرده ایم. “زیرا همه گناه کرده‌اند و هیچکس به آن کمال مطلوب و پرجلالی که خدا انتظار دارد، نرسیده است.” (رومیان فصل ۳ آیه ۲۳). ما قادر به نجات خویش از گناهانمان نیستیم. “بنابراین، در اثر بخشش رایگان و مهربانی خدا و توسط ایمانتان به مسیح است که نجات یافته‌اید؛ و این کار شما نیست، بلکه هدیۀ خداست. نجات نتیجۀ اعمال خوب ما نیست، از اینرو هیچکس نمی‌تواند به خود ببالد. ” (افسسیان فصل۲ آیه های ۸ تا ۹). ما به دلیل گناه، سزاوار مرگ و جهنم هستیم. “مُزد گناه، مرگ است” (رومیان فصل ۶ آیه ۲۳).

خدا قدوس، پاک، و عادل است و به خاطر طبیعتی که دارد مجبور است گناه را مُجازات کند. ولی از آنجا که ما را دوست دارد، راهی برای آمُرزش گناهان ما فراهم کرده است. عیسی مسیح گفت: “من راه و راستی و حیات هستم. هیچ کس نزد پدر جز به وسیلۀ من نمی آید.”(یوحنا فصل ۱۴ آیه ۶) عیسی مسیح بر روی صلیب مُرد: “مسیح نیز زحمت دید. او خود از هر گناهی مبرّا بود، اما یک بار جان خود را در راه ما گناهکاران فدا کرد تا ما را به حضور خدا بیاورد…” (اول پطرس فصل ۳ آیه ۱۸). او دوباره پس از مرگ بر روی صلیب، دوباره زنده شد: “عیسی مسیح بخاطر گناهان ما تسلیم مرگ گردید و دوباره زنده شد تا ما در پیشگاه خدا «بی‌گناه» بحساب آییم” (رومیان فصل ۴ آیه ۲۵).

بنابراین، با رجوع به سؤال اصلی که “من چگونه میتوانم اطمینان داشته باشم که پس از مرگ به بهشت خواهم رفت؟” پاسخ این است که فقط به عیسی مسیح خداوند ایمان آور و نجات خواهی یافت (اعمال رسولان فصل ۱۶ آیه ۳۱). ” . اما او به تمام کسانی که به او ایمان آوردند، این حق را داد که فرزندان خدا گردند؛ بلی، فقط کافی بود به او ایمان آورند تا نجات یابند” (یوحنا فصل ۱ آیه ۱۲). شما میتوانید به این هدیۀ رایگان، یعنی حیات ابدی دست یابید. ” زیرا هر که گناه کند، تنها دستمزدی که خواهد یافت، مرگ است؛ اما هر که به خداوند ما عیسی مسیح ایمان آورد، پاداش او از خدا زندگی جاوید است.” (رومیان فصل ۶ آیه ۲۳). شما از همین حالا می توانید یک زندگی با معنی و پربار داشته باشید. عیسی فرمود: “… من آمده‌ام تا به شما حیات واقعی را به فراوانی عطا نمایم.” (یوحنا فصل ۱۰ آیه ۱۰). شما می توانید ابدیت را در آسمان با عیسی مسیح سپری کنید زیرا که او وعده داده است: “من می‌روم تا آن جا را برای شما آماده کنم. وقتی همه چیز آماده شد، باز خواهم گشت و شما را خواهم برد، تا جایی که من هستم شما نیز باشید. اگر غیر از این بود، بطور واضح به شما می‌گفتم.” (یوحنا فصل ۱۴ آیه ۳).

اگر مایل هستید عیسی مسیح را به عنوان نجات دهندۀ خود بپذیرید، و از طرف خداوند بخشیده شوید، میتوانید از این نمونۀ دعا استفاده کنید. ولی این حقیقت را همیشه بیاد داشته باشید که گفتن و یا تکرار این دعا (و یا هر دعای دیگر) باعث نجات شما نمیشود. نجات واقعی تنها با اعتماد قلبی به عیسی مسیح که بر روی صلیب گناهان ما را آمرزید دریافت میشود. این دعا راه ساده ای است برای ابراز ایمان و قدردانی شما از خدائی که راه نجات را برای شما تدارک دید. “”خداوندا، می دانم که بر ضّد تو گناه کرده ام و مستحق مجازات می باشم. اما می دانم که عیسی مسیح، مجازاتی را که من شایستۀ آن بودم بر خود گرفت تا من بتوانم بوسیلۀ ایمان به او آمرزیده شوم. از گناه خود توبه میکنم و برای نجات فقط به تو اعتماد می کنم. تو را شکر می کنم که به خاطر لطف و مهربانی عظیمی که داری، گناهانم را بخشیدی و به من زندگی ابدی عطا کردی. آمین.”

منبع: www.gotquestions.org

بیشتر بخوانید :

اشتراک گذاری :
 • 20
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  20
  Shares

About محمد حسین حیدری - mohammad hossein heidari

کسی‌که همهٔ این چیزها را تصدیق می‌كند، می‌گوید: «آری! من بزودی می‌آیم!» آمین! بیا ای عیسی، ای خداوند! فیض عیسی خداوند با همهٔ شما باد، آمین!

View all posts by محمد حسین حیدری - mohammad hossein heidari →

دیدگاهتان را بنویسید