آیا خدا هنوز هم با ما صحبت می کند؟

image_pdfimage_print
آیا خدا هنوز هم با ما صحبت می کند؟
آیا خدا هنوز هم با ما صحبت می کند؟
جواب: کتاب مقدس به ما می گوید که خداوند بارها با مردم بصورت گفتاری صحبت کرده است( خروج فصل ۳ آیه ۱۴، یوشع فصل ۱ آیه ۱ ، داوران فصل ۶ آیه ۱۸، ۱ سموئیل فصل ۳ آیه ۱۱ ، ۲ سموئیل فصل ۲ آیه ۱ ، ایوب فصل ۴۰ آیه ۱ ، اشعیا فصل ۷ آیه ۳ ، ارمیا فصل ۱ آیه ۷ ، اعمال فصل ۸ آیه ۲۶ و فصل ۹ آیه ۱۵– اینها فقط یک نمونه کوچک هستند). هیچ دلیلی با استناد به کتاب مقدس وجود ندارد که خدا امروز با ما بصورت گفتاری صحبت نمی کند. با توجه به اینکه خداوند صدها بار با انسان بصورت گفتاری صحبت کرده است، اما باید در نظر داشته باشیم که این رویداد در طول ۴۰۰۰ سال تاریخ بشر اتفاق افتاده است. البته اینکه خداوند به صورت گفتاری ( یعنی اینکه او صحبت کرده و انسان با گوش خود صدای او را شنیده) امری استثنایی می باشد و یک قانون کلی نیست، بدین معنی که خداوند الزاما بصورت گفتاری با انسان صحبت نمی کند. حتی در متن هایی از کتاب مقدس که خداوند بصورت گفتاری با انسان صحبت کرده، دقیقا مشخص نشده که آیا این گفتاری بصورت صدای قابل شنیدن بوده یا یک صدای درونی بوده و یا اینکه یک احساس ذهنی بوده است.
خدا امروزه هم با مردم صحبت می کند. خدا اول از همه بوسیله کلامش صحبت می کند (۲ تیموتائوس فصل ۳ آیه های ۱۶ تا ۱۷). اشعیا فصل ۵۵ آیه ۱۱ به ما می گوید: “کلام من نیز هنگامی که از دهانم بیرون می‌آید بی‌ثمر نمی‌ماند، بلکه مقصود مرا عملی می‌سازد و آنچه را اراده کرده‌ام انجام می‌دهد”. کتاب مقدس، کلام خدا و همه آن چیزی است که ما برای نجات و زندگی مسیحی نیاز داریم. دوم پطرس فصل ۱ آیه ۳ می گوید “و همچنین با قدرت عظیمش، هر چه که برای یک زندگی خداپسندانه نیاز داریم، عطا می‌کند و حتی ما را در جلال و نیکویی خود سهیم می‌سازد؛ اما برای این منظور، لازم است که او را بهتر و عمیق‌تر بشناسیم.”
خدا از طریق رویداد ها و حوادث با ما صحبت می کند. او از سر و سامان دادن شرایط، ما راهنمایی می کند. خدا به ما کمک می کند که از طریق وجدانمان درست را از غلط تشخیص دهیم (۱ تیموتاوس فصل ۱ آیه ۵ ، ۱ پطرس فصل ۳ آیه ۱۶). خدا افکار و ذهن ما را دگرگون می کند تا بتوانیم خواست او را درک کنیم (رومیان فصل ۱۲ آیه ۲). خدا اجازه می دهد که اتفاقاتی در زندگی ما رخ دهند تا از طریق این اتفاقات ما را تغییر دهد، ما را هدایت کند و به رشد روحانی ما کمک کند (یعقوب فصل ۱ آیه های ۲ تا ۵، عبرانیان فصل ۱۲ آیه های ۵ تا ۱۱). اول پطرس فصل ۱ آیه های ۶ تا ۷ به ما یاد آوری می کند که “پس حال که چنین ارثی در پیش دارید، واقعاً شاد باشید، حتی اگر لازم باشد در این دنیا برای مدتی سختیها و زحماتی را متحمل گردید. این سختیها به منظور آزمایش ایمان شما پیش می‌آید، همانطور که آتش نیز طلا را می‌آزماید و پاک می‌سازد. ایمان شما پس از آنکه وارد کورۀ آزمایش گردید و سالم بیرون آمد، سبب خواهد شد که در روز بازگشت عیسی مسیح، مورد تحسین و تمجید و تکریم قرار گیرید.”
خدا ممکن است گاهی اوقات بصورت گفتاری با ما صحبت کند. البته نه تا آن اندازه که برخی از مردم ادعا می کنند که با خدا بصورت گفتاری با آنها صحبت می کنند. حتی در کتاب مقدس صحبت کردن خدا بصورت گفتاری، استثنایی است و متداول نیست. اگر کسی ادعا می کند که خدا با او حرف زده، همیشه باید آنچه که آن فرد ادعا می کند از زبان خدا شنیده با گفته کتاب مقدس مقایسه شود. اگر خدا امروزه صحبت کند، کلام او باید با کلامش در کتاب مقدس مطابقت داشته باشد (۲ تیموتائوس فصل ۳ آیه های ۱۶ تا ۱۷). خدا خودش را نقض نمی کند و حرفهای او با هم تناقض ندارند.

منبع: www.gotquestions.org

بیشتر بخوانید :

اشتراک گذاری :
 • 23
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  23
  Shares

About محمد حسین حیدری - mohammad hossein heidari

کسی‌که همهٔ این چیزها را تصدیق می‌كند، می‌گوید: «آری! من بزودی می‌آیم!» آمین! بیا ای عیسی، ای خداوند! فیض عیسی خداوند با همهٔ شما باد، آمین!

View all posts by محمد حسین حیدری - mohammad hossein heidari →

دیدگاهتان را بنویسید