تجاوز به یک زن فعال در زمینه حمایت از اخراج افغانها

image_pdfimage_print

یک زن چهل ساله سوئدی که برای جلوگیری از اخراج مهاجران غیرقانونی از این کشور عضو یک کمپین فیسبوکی بود، از سوی دو مهاجر ۱۸ ساله اهل افغانستان مورد تجاوز و آزار جنسی قرار گرفت.

روزنامه دیلی‌میل پنج‌شنبه ۲۶ آوریل ۲۰۱۸ گزارش کرد دو مهاجر جوان ۱۸ ساله اهل افغانستان ، در “روز باکسینگ” سال گذشته به یک زن سوئدی که در زمینه کمک به مهاجران فعال بود، تجاوز جنسی کردند.

روز باکسینگ یا Boxing day یک روز تعطیل در برخی کشورهای اروپایی و انگلیس، نیوزلند، استرالیا و کاناداست و هر سال در ۲۶ سپتامبر جشن گرفته می‌شود. ریشه نامگذاری این روز مشخص نیست ولی احتمالا اشاره به جعبه‌ هدایایی است که در روز کریسمس رد و بدل می‌شود. در این روز به افراد نیازمند و فقیر نیز هدایایی داده می‌شود.

زن سوئدی به دادگاه گفت که در روز باکسینگ پس از خروج از میخانه هتلی در لئونبه در جنوب سوئد دو نوجوان مهاجر افغانی را ملاقات کرده است. این دو نفر که انور حسنی و فردی حصاری نام دارند، این زن سوئدی که نامی از او منتشر نشده را را برای نوشیدن مشروب دعوت کرده‌اند. او دعوت آنها را پذیرفته و با آنها به اتاقشان در کمپ مخصوص “نوجوانان زیر سن قانونی بدون همراه” رفت.

در حدود ساعت ۳ و ۳۰ دقیقه نیمه شب، زن سوئدی بر اثر سیگاری که به همراه دو نوجوان مهاجر در اتاقشان کشیده، دچار گیجی شده و سر بر بالشت نهاد.

دقایقی بعد انور حسنی به او تجاوز جنسی کرده و در حین تجاوز، به زبان فارسی به دوست خود، حصاری گفته” نمی‌آیی تجاوز کنیم؟” در گزارش پلیس اشاره‌ای به اینکه قربانی چگونه زبان فارسی را فهمیده نشده است.

انور حسنی علیرغم گریه‌ها و فریادهای زن سوئدی به تجاوز ادامه داده و به او گفته که اگر خودش نمی‌خواست با آنها رابطه جنسی داشته باشد، به همراهشان نمی‌آمد. در حین تجاوز حسنی به این زن، فردی حصاری نیز روی بدن او اقدام به خودارضایی کرد.

در نتیجه فریادهای این زن، دو نوجوان متجاوز دست از کار کشیده و به او در پوشیدن لباس‌هایش کمک کردند. او پس از آن، از آن کمپ گریخت و به بیمارستان رفت.

شاهدان عینی و کادر درمانی بیمارستان فاکخو در لئونبه گفته‌اند که این زن دچار “شوک شدید” بوده و در “حالتی بحرانی” به بیمارستان آمد.

این زن در مصاحبه با پلیس با تاکید بر اینکه عضو یک کمپین فیسبوکی برای مخالفت با اخراج اجباری مهاجران از سوئد است، گفت: «در زمانی که دیگر باور داشتند آنها [مهاجران] باید بار دیگر به کشورشان فرستاده شوند، من با اینکار مخالفت کردم.»

او همچنین گفت که دچار مشکلاتی در زمینه خواب شده و پس از حادثه تجاوز، دچار مشکلات روانی شده است.

دادگاهی در منطقه وکفو انور حسنی را به جرم تجاوز به ۱۵ ماه زندان و پرداخت ۱۳۴ هزار و ۹۹۰ کرون سوئد معادل تقریب ۱۶ هزار دلار آمریکا به قربانی مورد تجاوز گرفته، محکوم کرد. پس از پایان دوران محکومیت، انور حسنی به کشورش افغانستان فرستاده خواهد شد.

حصاری نیز که به آزار جنسی اعتراف کرده به ۳ ماه زندان تعزیری و پرداخت ۲۳ هزار و ۹۹۰ کرون سوئد معادل ۲ هزار و ۷۰۰ دلار آمریکا جریمه محکوم شد.