در سال ۲۰۱۸ بیش از ۲۲۰۰ پناهجو در تلاش برای رسیدن به خاک اروپا غرق شدند

image_pdfimage_print

به گفته کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان، در سال ۲۰۱۸ بیش از ۲۲۰۰ پناهجو در تلاش برای رسیدن به خاک اروپا، به‌ویژه اسپانیا در دریای مدیترانه غرق شده‌اند. این شمار نسبت به یک سال پیش از آن کاهش نشان می‌دهد.

«محبت نیوز»- سازمان ملل متحد می‌گوید، در سال گذشته بیش از ۲۲۰۰ نفر که تلاش داشتند به صورت غیر قانونی وارد خاک اروپا شوند جان خود را در دریای مدیترانه از دست داد‌ه‌اند.

به گزارش DW، به گفته کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان (آنکر)، شمار کسانی که در سال ۲۰۱۸ در تلاش برای رسیدن به خاک اروپا کشته یا مفقود شده‌اند بالغ بر ۲۲۶۲ نفر می‌شود. این تعداد یک سال پیش از آن برابر با ۳۱۳۹ نفر بود.

شمار کل کسانی که از طریق مدیترانه خود را به اروپا رساندند از ۱۷۲ هزار و ۳۰۱ نفر در سال ۲۰۱۷ به ۱۱۳هزار و ۴۸۲ نفر در سال گذشته کاهش یافته است. در سال ۲۰۱۵ این رقم از این هم بیش‌تر بود و بیش از یک میلیون نفر می‌شد.

آنکر می‌گوید، مقصد اصلی پناهجویان نیز تغییر کرده و اغلب آن‌ها خود را از دریای مدیترانه به اسپانیا رسانده‌اند. در حالی که در سال‌های پیش، مقصد اصلی آن‌ها بیش‌تر ایتالیا و یونان بود.ق شدند

نجات صدها پناهجو در روزهای گذشته

سخنگوی آنکر می‌گوید، گارد ساحلی اسپانیا تنها در دو روز نخست سال ۲۰۱۹ جان بیش از ۳۲۰ مهاجر را در دریای مدیترانه نجات داده است. در اولین روز سال جدید میلادی ۱۱۱ نفر و در دومین روز (چهارشنبه) ۲۱۴ نفر دیگر نجات یافته‌اند.

در روز دوشنبه (آخرین روز سال ۲۰۱۸) ۱۸۰ پناهجو در سواحل مالت نجات داده‌ شده‌اند که ۱۵۲ نفر از آن‌ها سوار بر یک قایق چوبی سانحه‌دیده بودند. در یک مورد دیگر نیز جان ۲۸ نفر از سرنشینان یک قایق نجات داده شده است.

About امید محمدیه

آسمان وزمین زايل خواهد شد اما سخنان من هرگز زوال نخواهدپذیرفت. متی 33 -35

View all posts by امید محمدیه →