امام یک مرکز اسلامی در کانادا: تبریک گفتن «کریسمس» از قتل و زنا بدتر است!

image_pdfimage_print

به گفته “شیخ یونس کسردا” اگر فردی مرتکب گناهان کبیره ای چون قتل ، زنا ، رباخواری شود هنوز گناهش قابل قیاس با گناه تبریک گفتن به غیرمسلمانان در جشن های دروغین شان نیست.

شیخ یونس کسردا، امام مرکز اسلامی دارالاحسان در کانادا

«محبت نیوز»- یک روحانی مسلمان که در سخنرانی اخیرش تاکید کرده بود تبریک گفتن کریسمس گناهی بدتر از قتل است ، مدعی شد سخنانش خارج از متن تفسیر شده اند !!

به نقل از تارنمای ایرونیا، شیخ یونس کسردا ، امام مرکز اسلامی دارالاحسان در ویکتوریا طی مراسمی در روز ۲۳ دسامبر گفت :« اگر فردی مرتکب گناهان کبیره ای چون قتل ، زنا ، رباخواری شود هنوز گناهش قابل قیاس با گناه تبریک گفتن به غیرمسلمانان در جشن های دروغین شان نیست.ممکن نیست که یک مومن واقعی به خودش اجازه دهد که به مردم ( از این بابت )تبریک بگوید ….»

البته این شخصیت مذهبی در انتهای مراسم لطف خود را شامل حال کانادایی ها کرده و گفتند هرگز خواهان کشتن غیرمسلمانان نمی شوند و باید با آنها بدرستی رفتار شود !!!!

طبیعی بود که انتشار کلیپی با این مضامین در یوتیوب با واکنش شدید مسلمانان و غیر مسلمانان در رسانه های اجتماعی روبرو شود و حتی برخی او را متهم به ترویج نفرت و دشمنی در جامعه کنند.

در پنجم ژانویه و تنها چند روز بعد از انتشار کلیپ ،شیخ یونس در صفحه فیس بوک جوانان مسلمان ویکتوریا به این انتقادات پاسخ داد و گفت رسانه ها تنها بخشهایی از گفته هایش را بزرگ نمایی کرده و سعی میکنند با این راه به فروش خود اضافه کنند. او تاکید کرد پای حرفهایش می ایستد و آن را همچنان باور دارد مگر اینکه کسی به او ثابت کند اشتباه می کند!

شیخ یونس در آفریقای جنوبی متولد شده ولی ۴۵ سال است در کانادا زندگی می کند و مدتهاست در استان بریتیش کلمبیا و شهر ویکتوریا سکونت دارد.

او پیش از این در مرکز جوانان مسلمان ویکتوریا فعال بود و از سال گذشته در مرکز اسلامی دارالاحسان مشغول به کار است . هدف این مرکز خدمت به جامعه ویکتوریا با انجام فعالیتهای شاد و آموزشی و ایجاد مرکزی برای مسلمانان برای مناسبتهای اجتماعی و مذهبی و مرکز آموزش اسلامی برای کودکان ، نوجوانان و بزرگسالان و همچنین محلی برای غیر مسلمانان به منظور آشنایی با اسلام اعلام شده است !!

About امید محمدیه

آسمان وزمین زايل خواهد شد اما سخنان من هرگز زوال نخواهدپذیرفت. متی 33 -35

View all posts by امید محمدیه →

دیدگاهتان را بنویسید