رازی که فاش شد؛ چرا پاپ فرانسیس نمی‌گذاشت دستش را ببوسند!

image_pdfimage_print

پاپ فرانسیس چندی پیش هنگام بازدید از یک زیارتگاه کاتولیک در شهر لورته ایتالیا وقتی با صف طولانی ملاقات کنندگان برای دیدار با وی و بوسیدن انگشتر دست راستش مواجه شد تصمیم گرفت که آنها را بوسیدن حلقه مشهور خود منع کند.

راز این تصمیم که ابتدا با گمانه‌زنی در باره قصد پاپ برای معطل نکردن ملاقات کنندگان ایستاده در صفی طولانی و سپس با انتقاد از سوی برخی محافل محافظه کار کاتولیک همراه شد حالا با توضیحات رهبر کاتولیک های جهان کاملن برملا شده است.

به نقل از یورونیوز، این راز در واقع چیزی نیست جز اهمیتی که پاپ فرانسیس به رعایت مسائل بهداشتی می‌دهد. رهبر کاتولیک های جهان در واکنش به انتقاد‌ها از تلاش وی برای ممانعت زائران از بوسیدن انگشترش گفته که بیم داشته است از این طریق باعث گسترش و انتقال میکروب از فردی به دیگران شود.

الساندور جیزوتی، مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی واتیکان با نقل مطلب یاد شده از سوی پاپ فرانسیس تاکید کرده است این تنها دلیل رهبر کاتولیک‌های جهان برای ممانعت از بوسیدن انگشترش توسط تعدادی زیاد از زائران بوده، در حالی‌که خود وی به شخصه بسیار علاقه دارد که دیگران را در آغوش بگیرد.

از سوی دیگر این رهبر مسیحیان کاتولیک جهان آنطور که روایت شده مشهور است که همواره از تماس‌های ساده و بی‌تکلف با ایمانداران استقبال می‌کند و هرگز از درآغوش کشیدن دیگران و یا بوسه زدن بر گونه دوستداران خود دریغ نمی‌کند.


About منبع : محبت نیوز

View all posts by منبع : محبت نیوز →

دیدگاهتان را بنویسید