یک گروه مسیحی در لهستان کتاب «هری‌پاتر» را به دلیل توهین به مقدسات سوزاند

image_pdfimage_print

کشیش‌های کلیسایی در شمال لهستان کتاب‌هایی را به دلیل توهین به مقدسات سوزاندند که در میان آن‌ها یک نسخه از هری پاتر هم به چشم می‌خورد.

«محبت نیوز»- یک گروه مسیحی به نام “بنیاد اس‌ام‌اس از بهشت” در صفحه فیسبوکش عکس‌هایی را از سوازندن کتاب در شهر گدانسک منتشر کرد.

به گزارش بی بی سی، آن‌ها همچنین مجسمه کوچک یک فیل و یک ماسک قبیله‌ای را هم روی توده کتاب‌ها گذاشتند و سوزاندند. این گروه عکس‌ها را به همراه متن‌هایی از انجیل در محکومیت جادو در فیسبوک منتشر کردند.

این گروه متنی را با این مضمون منتشر کرد: “خیلی از کسانی که تمرین جادوگری می‌کنند، این کتاب‌ها را جمع می‌کنند و پیش چشم همه آتش می‌زنند. بنابراین آن‌ها هم ارزش‌هایشان را در نظر می‌گیرند و متوجه می‌شوند که این کار به انجامش می‌ارزد.”

مجموعه کتاب‌های هری پاتر نوشته جی‌کی‌ رولینگ به عنوان پرفروشترین داستان چاپ شده تاریخ در نظر گرفته می‌شود و بیش از ۵۰۰ میلیون نسخه آن در جهان فروخته شده است.

برخی از صاحب نظرها بر این باورند بعضی از موضوعات مسیحیت در مرکز این داستان قرار دارند از جمله نبرد هری پاتر با شیطان که در چارچوب نبرد با جادوگر سیاه، لرد ولدرمورت دیده می‌شود.

دولت محافظه‌کار لهستان پشتیبان ارزش‌های سنتی‌ مسیحیت است و کلیسا نقشی بسیار تاثیرگذار در جامعه لهستان دارد.

با این حال ماه گذشته کلیسا گزارشی را منتشر کرد که در آن از آزار جنسی بچه‌ها توسط نزدیک به ۴۰۰ کشیش لهستانی بین سال‌های ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۸ پرده برداشته بود.

گفتنی است پست “بنیاد اس‌ام‌اس از بهشت” با انتقادهایی از جانب کاربران فیسبوک نیز روبرو شد.

About امید محمدیه

آسمان وزمین زايل خواهد شد اما سخنان من هرگز زوال نخواهدپذیرفت. متی 33 -35

View all posts by امید محمدیه →

دیدگاهتان را بنویسید