یورش پلیس سریلانکا به مخفیگاه افراط‌گرایان اسلامی

image_pdfimage_print

در جریان یورش نیروهای پلیس سریلانکا به یکی از مخفیگاههای مسلمانان افراطی در نزدیکی کلمبو، پایتخت این کشور، دست‌کم ۱۵ تن، از جمله شش کودک کشته شدند.

«محبت نیوز»- درگیری زمانی رخ داد که نیروهای نظامی و پلیس سریلانکا، بر اساس اطلاعات بدست‌آمده، یکی از مخفیگاه‌های گروه مسلمانان افراطی در منطقه‌ای در شرق پایتخت را هدف حمله قرار دادند.

خبرگزاری فرانسه به نقل از پلیس سریلانکا گزارش داد، زمانی‌که نیروهای پلیس قصد ورود به این مخفیگاه را داشتند، سه نفر از اعضا این گروه خود را منفجر کردند که در نتیجه آن سه زن و شش کودک کشته شدند.

سخنگوی نیروهای مسلح سریلانکا، به خبرگزاری فرانسه، گفته است: علاوه بر این تعداد، اجساد سه تن دیگر هم در خارج از این مخفیگاه یافت شده است که احتمال می‌رود این افراد از انتحارکنندگان باشند.

منابع پلیس و نظامی سریلانکا تایید کردند که یک غیرنظامی هم در جریان تیراندازی‌ها هدف قرار گرفته و کشته شده است.

درگیری میان نیروهای امنیتی و پلیس سریلانکا با اعضا گروه افراطی اسلامی از شامگاه جمعه ۲۶ آوریل آغاز شد و تا نخستین ساعات صبح شنبه ۲۷ آوریل به طول انجامید.

در ادامه جستجوهای پلیس سریلانکا، به منظور یافتن عاملان حملات مرگبار روز عید پاک، نیروهای امنیتی، صبح روز گذشته (جمعه ۲۶ آوریل)، بیش از ۱۵۰ عدد دینامیت و یک پرچم گروه داعش را در یکی از شهرهای نزدیک به پایتخت، کشف کردند.

در جریان انفجارهای روز یک‌شنبه ۲۱ آوریل، روز عید پاک، دست‌کم ۲۵۳ نفر کشته و بیش از ۵۰۰ تن مجروح شدند.

در پی این حملات مرگبار، نیروهای امنیتی و پلیس سریلانکا بر تلاش خود برای بازداشت افراط‌گرایان اسلامی در این کشور افزوده‌اند. تاکنون بیش از ۷۰ تن بازداشت شدند.

About امید محمدیه

آسمان وزمین زايل خواهد شد اما سخنان من هرگز زوال نخواهدپذیرفت. متی 33 -35

View all posts by امید محمدیه →