رهبر داعش خواستار جنگی فرسایشی “علیه پیروان صلیب” شد

image_pdfimage_print

بغدادی در ویدئویی خواستار جنگی فرسایشی “علیه پیروان صلیب” شد و انجام ترور در تمام دنیا به ویژه کشورهای حاشیه خلیج‌فارس و آفریقا را تبلیغ کرد.

«محبت نیوز»- علی بدری که با نام مستعار ابوبکر بغدادی شناخته می‌شود، خلیفه خود خوانده شبکه تروریستی “دولت اسلامی” است.

حال یک کانال تلگرامی وابسته به این شبکه تروریستی ویدئویی منتشر کرده که ابوبکر بغدادی را نشان می‌دهد. چهره او شباهت بسیاری به مردی دارد که در تابستان سال ۲۰۱۴ در جایگاه پیشنماز مسجدی در موصل اعلام خلافت کرد. به نظر می‌رسد برخلاف آنچه پیشتر گزارش شده بغدادی هنوز زنده است و نفوذ زیادی میان اعضای “دولت اسلامی” دارد.

وب‌سایت “اشپیگل” نوشته است برخی از اعضای این گروه پیشتر تلاش کرد‌‌ه‌اند بغدادی را کنار گذارند و رهبر جدیدی انتخاب کنند. از قرار این تلاش‌ها بی‌ثمر بوده است.

بغدادی در ویدئویی که مشخص نیست چه زمانی ضبط شده، طی یک سخنرانی حدود ۱۲ دقیقه‌ای خطاب به مردانی که پای صحبت‌های او نشسته‌اند، از جمله می‌گوید «خداوند فرمان جهاد داده است نه پیروزی».

بغدادی در این ویدئو خواستار جنگی فرسایشی “علیه پیروان صلیب” می‌شود و انجام ترور در تمام دنیا به ویژه کشورهای حاشیه خلیج‌فارس و آفریقا را تبلیغ می‌کند. او به طور مشخص خواستار حملاتی علیه فرانسوی‌ها در بورکینافاسو و مالی می‌‌شود.

در بخش دیگری از این ویدئو که در مجموع ۱۸ دقیقه دارد، صدای فردی پخش می‌شود که ادعا می‌کند حملات تروریستی سریلانکا نیز توسط “دولت اسلامی” صورت گرفته است.

About امید محمدیه

آسمان وزمین زايل خواهد شد اما سخنان من هرگز زوال نخواهدپذیرفت. متی 33 -35

View all posts by امید محمدیه →