پاپ فرانسیس: توجه به نیازمندان مسئولیت مسیحیان است

image_pdfimage_print

پاپ فرانسیس: توجه به نیازمندان مسئولیت مسیحیان است

دوشنبه ۰۸-۰۷-۱۳۹۸

رهبر کاتولیک های جهان از کشورهای تولید کننده اسلحه که صادرات اسلحه شان سبب بروز جنگ و مهاجرت در جهان می شوند، به شدت انتقاد کرد و گفت برعکس همین کشورها پناهجویان را نمی پذیرند.

«محبت نیوز»- پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان از کشورهایی انتقاد کرد که برای تداوم جنگ در جاهای دیگر، اسلحه تولید می کنند. پاپ گفت که این کشورها از پذیرش پناهجویانی خودداری می کنند که از درگیری های ناشی از همین تولیدات فرار می نمایند.

به نقل از دویچه وله، پاپ فرانسیس که روز یکشنبه در برابر ۴۰ هزار نفر در میدان سن پیترو در شهر ایتالیا سخرانی می کرد، موضوع جنگ و مهاجرت را با هم ارتباط داد و از تجارت جنگ افزار بارها انتقاد نمود.

این اظهارات پاپ به مناسبت روز بین المللی مهاجران و پناهندگان مطرح گردید. او گفت: «جنگ ها فقط در برخی از مناطق جهان تاثیر می گذارند. اما سلاح های جنگی در مناطق دیگر تولید و به فروش می رسد که مایل نیستند پناهجویان محصول از این درگیری ها را بپذیرند.»

وی گفت که جهان به گونه فزاینده به سوی “نخبه گرایی و بی رحم شدن در برابر محرومین” می رود. او توجه به نیازمندان را مسئولیت مسیحیان دانسته گفت: «این به معنای همسایه بودن با همه کسانی است که در جاده های جهان ما با آنها بدرفتاری صورت می گیرد و رها می شوند. زخم های آنها باید تسکین شود و به نزدیک ترین پناهگاه رسانده شوند؛ جایی که نیازهای آنان برآورده می گردد.»

رهبر کاتولیک های جهان اضافه کرد که مردم نمی تواند نسبت به “انزوای شدید، تحقیر و تبعیض با کسانی که به جمع ما تعلق ندارند”، بی تفاوت باشد. او در فرجام یک مجسمه بزرگ که در آن ده ها مهاجر و پناهنده از آیین و دوره های مختلف تاریخ نشان داده می شوند را در میدان سنت پیتر افتتاح کرد.

About امید محمدیه

آسمان وزمین زايل خواهد شد اما سخنان من هرگز زوال نخواهدپذیرفت. متی 33 -35

View all posts by امید محمدیه →