محاکمه چهار فعال مسیحی ایرانی به اتهام ترویج مسیحیت!

image_pdfimage_print

محاکمه چهار فعال مسیحی ایرانی به اتهام ترویج مسیحیت!

حضار چهار فعال مسیحی ایرانی به دادگاه به اتهام ترویج مسیحیت!

 چهار تن از فعالین مسیحی ایرانی  به نامهای امین خاکی ،حسین بارون زاده(دانیال) محمد بهرامی،رحمان بهمنی (ضیاء)  در تاریخ دوشنبه ۱۲ بهمن ماه ۱۳۹۴(اول فوریه ۲۰۱۶) به اتهام ترویج مسیحیت به دادگاه احضار شده اند.

این افراد روز  چهار شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ که برای تفریح به همراه ۴تن دیگر به نامهای حسین اعتمادی فر (یوناتان)،  سلیمه رحیمی (مرتا)، فاطمه باقری و امینه معلا  به اطراف شهر شوش مراجعه کرده بودند ،توسط نیروهای امنیتی که با   تعداد ۳ خودروی سواری  به همراه یک مینی بوس به محلی که این افراد برای تفریح حضور داشتند با ارایه حکمی که در آن فقط اسامی   امین خاکی و حسین بارون‌زاده نوشته شده بود بازداشت شدندعلت بازداشت نیز   ترویج مسیحیت عنوان شده بود.

مدتی بعد  حسین اعتمادی فر (یوناتان)،  سلیمه رحیمی (مرتا)، فاطمه باقری و امینه معلا آزاد شدند. و حسین بارون زاده(دانیال) محمد بهرامی،رحمان بهمنی (ضیاء) به بند امنیتی زندان کارون سالن شماره ۸منتقل شدند. 

پس از آن  امین خاکی  پس از بازداشت طولانی در ستاد خبری وزارت اطلاعات شهر اهواز و همچنین ضرب و شتم شدید که آثار آن در بدن وی مشهود بوده  روز چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ به  زندان کارون اهواز منتقل شد،نامبرده پس از تحمل حدود ۱۰ ماه حبس روز ۱۳ دی ماه سال گذشته  با قید وثیقه  از زندان آزاد شد.

این در حالی است که ایران در لیست سالیانه سازمان درهای باز(OpenDoors) نهمین کشور مسیحی ستیز جهان در سال گذشته میلادی  شناخته شده است،نوکیشان مسیحی  در ایران همواره  با اتهام های از قبیل اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام و ارتداد مواجه هستند که مجازات آن حبس های طولانی مدت و یا حکم اعدام که دردادگاه تجدید نظر به حبس های طولانی مدت تبدیل میشود میباشند.

قرار گرفتن ایران در مرز قرمز لیست منتشر شده توسط سازمان درهای باز  نشان از آزار و اذیت بینهایت مسیحیان میباشد،وضعیت ایران  با توجه به وعده های حسن روحانی پیش از انتخابات ریاست جمهوری در ارتباط با حق و حقوق اقلیت های مذهبی نه تنها تغییری حاصل شده است بلکه بدتر هم شده است.

در مادهٔ ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر که حکومت ایران نیزیکی از کشورهایی هست که  متعهد به اجرای آن شده است آمده که هر انسانی حق  آزادی اندیشه،  دین است؛ این حق شامل آزادی دگراندیشی، تغییر مذهب ، و آزادی علنی  کردن آئین و ابراز عقیده، چه به صورت تنها، چه به صورت جمعی یا به اتفاق دیگران، در قالب آموزش، اجرای مناسک، عبادت و دیده بانی آن در محیط عمومی و یا خصوصی است.

با اینحال جمهوری اسلامی  همچنان از اجرای آن چیزی که متعهد شده است سر باز میزند و اقلیت های مذهبی در ایران همچنان تحت آزار و اذیت میباشند،این پر واضح است که حکومت ایران با عدم توجه به تعهد خود قانون کشور را تبدیل به یک قانون  تک مذهبی اجباری  اسلام شیعه کرده است و تمام حق و حقوق به عبادات اسلام شیعه داده میشود، نقض حقوق  ، مسیحیان، بهائیان، یهودیان و مسلمانان سنی که توسط عناصر تندرو شیعه مسلمان اجرا میشود .

About ASHNAIE

کسی‌که همهٔ این چیزها را تصدیق می‌كند، می‌گوید: «آری! من بزودی می‌آیم!» آمین! بیا ای عیسی، ای خداوند! فیض عیسی خداوند با همهٔ شما باد، آمین!

View all posts by ASHNAIE →

دیدگاهتان را بنویسید