کشیش ایرانی که با آخوند های شیعه فعالیت میکند!

image_pdfimage_print
کشیش ایرانی که با آخوند های شیعه فعالیت میکند!
کشیش ایرانی که با آخوند های شیعه فعالیت میکند!

امید ازگمی کشیش  کلیسای انجیلی رشت  با آخوند شیعه علی کریمیان مدیر گروه معارف اسلامی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه گیلان و بازجوی اطلاعات رشت عکس یادگاری میگیرد اما در این میان  مسیحیان مسلمانزاده دیگر  به قتل میرسند،یا زندانی میشوند!

نامبرده تنها کشیش مسیحی ایرانی به اصطلاح یک وبسایت مسیحی از بدنه کلیسا نیست که با حکومت ایران همکاری میکند آذر ماه ۱۳۹۳ تعدادی از اسقف‌های عالی‌رتبه ایران یا همان بدنه کلیسای مورد ذکر وبسایت مذکور  به اوباما جهت حمایت از فتوای علی خامنه ای در ارتباط با منع استفاده از سلاح هسته ای فتوا را دارای اهمیت و جایگاه ویژه فتوای خامنه ای را برای شیعیان مهم و لازم الاجرا میدانستند،نام این اسقف‌های عالی‌رتبه ایران به این شرح است مارنرسای بنیامین اسقف کلیسای آشوری ایران،رمزی گرمو اسقف آشوری، کلدانی و کاتولیک،ایلیاس کاراکبایان اسقف نشان کاتولیک،ماطاوس شاوردیان کشیش کلیسای انجیل ارامنه،نیونس مقدس‌نیا کشیش کلیسای انجیل و آشوری،یوناتن بت‌کلیا نماینده آشوریان در مجلس،کارن خانلری نماینده ارامنه شمال کشور در مجلس این افراد ذکر شده یا به اصطلاح وبسایت مسیحی مذکور بدنه کلیسا با حمایت از خامنه ای تعطیلی و کشاندن کلیسا به کلیسای خانگی و دستور حمله به کلیساهای خانگی توسط رهبر جمهوری اسلامی را نادیده گرفتند و وی را صاحب جایگاه ویژه معرفی کردند.

مسلمانان ایرانی پس از سر کار آمدن رژیم آخوندی و اسلامی در ایران با گرویدن به مسیحیت،همواره با خطر دست و پنجه نرم میکنند،در این میان نیز برخی از این مسیحیان مسلمانزاده در کنار بهاییان جان خود را نیز از دست داده اند یا اعدام و یا به صورت ناجوانمردانه ای به قتل رسیده اند.
اولین بار تنها پس از ۸ روز از به اصطلاح پیروزی انقلاب اسلامی روز دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۵۷ در شهر شیراز کشیش ارسطو سیاح به قتل رسید و این لکه ننگی بر پیکره جمهوری اسلامی در نقض حقوق اقلیت های مذهبی تا ابد باقی خواهد ماند اما جنایات جمهوری اسلامی علیه مسلمانزادگان مسیحی به اینجا ختم نشد تا جایی که در همان سال با وقاحت هر چه تمام ترور ناکام اسقف حسن دهقانی انجام شد وی که مسئولیت دایره اسقفی ایران را بر عهده داشت دراتاق خوابش به همراه همسر بریتانیایی‌اش در اصفهان مورد حمله مسلحانه پنج مرد ناشناس قرار گرفت ولی هیچیک از گلوله ها به او اصابت نکرد در آن حادثه همسر دهقانی تفتی زخمی شد. او یک هفته پس ازآن واقعه جهت شرکت در نشست اسقفان اعظم کلیسای انگلیکن درقبرس ایران را ترک کرد و هنگامیکه قصد بازگشت داشت اعضای کمیته اسقفی مانع او شدند. در ماه مه همان سال منشی او مورد اصابت گلوله قرارگرفت و به شدت زخمی شد.
پس از مدتی در اردیبهشت ماه ۱۳۵۹ بهرام فرزند اسقف حسن دهقانی در راه بازگشت از محل کار به منزل بود که خودروی وی توسط چند نفر ناشناس متوقف میشود و پس از آن وی را با شلیک گلوله به قتل میرسانند.چیزی که مهم هست بهرام دهقانی تفتی علیرغم فشارهای حکومت حاکم بر ایران هیچگاه ایمان خود را انکار نکرد و همچنان عاشقانه به عیسی مسیح خدمت میکرد.
کشیش حسین سودمند در ۱۹۹۲(۱۳۷۱) در مشهد از کلیساهای جماعت ربانی به اتهام ارتداد به اعدام محکوم و حلق آویز شد. این اولین بار بود که کشیشی با محاکمه در دادگاه به مرگ محکوم می شد و قتل به صورت پنهانی و ترور صورت نمی گرفت.
در سال ۱۹۹۳ کشیش مهدی دیباج در ساری به اتهام ارتداد فطری به اعدام محکوم شد. مهدی دیباج در سال ۱۹۹۳ (۱۳۷۲) در دادگاهی در ساری محکوم به مرگ شد. جامعه مسیحیان ایران بویژه کشیش هایک هوسپیان مهر برای نجات او تلاش بسیار کرد و کشیش هوسپیان، رهبر کلیساهای جماعت ربانی با راه اندازی کمپین های بین المللی و جلب نظرمسیحیان و افکار عمومی جهان نقش مؤثری در آزادی کشیش دیباج برعهده گرفت. سرانجام کشیش دیباج پس از ده سال حبس در ۲۴ دی ماه ۱۳۷۳ آزاد شد.
سه روز پس از آزادی دیباج، کشیش هایک هوسپیان در راه فرودگاه مهرآباد ناپدید شد. خانواده او پس از ۱۱ روز تلاش بی امان برای یافتن کشیش، سرانجام جسد مثله شده او را که با ۲۶ ضربه چاقو پاره شده بود، از سردخانه پزشکی قانونی تحویل گرفتند. قاتلان روی سینه او و درست بر قلبش حفره ای عمیق با آلتی برنده سوراخ کرده بودند. قتلی فجیع و سبعانه برای انتقام جویی و عبرت آموزی و ایجاد رعب.
شش ماه پس از قتل کشیش هایک، کشیش طاطائوس میکائیلیان، رئیس شورای کشیشان پروتستان، پس از ترک خانه در تهران ناپدید شد و چند روز بعد پسرش برای شناسایی جسد او که با شلیک چند گلوله به سرش به قتل رسیده بود، احضار شد. قاتلان روی جنازه کشیش میکائیلیان بر تکه کاغذی نشانی جسد کشیش مهدی دیباج را قرار داده بودند.
جسد مهدی دیباج، کشیش کلیساهای جماعت ربانی، که بر اثرضربه های چاقو از پا درآمده بود، در جنگل های اطراف کرج پیداشد.
مقام های امنیتی در آن زمان با ترتیب دادن نمایش امنیتی اعترافات، سه دختر جوان را به عنوان عضو سازمان مجاهدین خلق مسئول این قتل‌ها اعلام کردند.
کمتر از دو سال بعد در سال ۱۳۷۵ کشیش محمد باقر یوسفی اهل کلیساهای جماعت ربانی ملقب به روانبخش در جنگل حلق آویز شد.
قربان دردی تورانی، از گروه کلیساهای خانگی در آذر ۱۳۸۴ به قتل رسید. خانواده او جسد غرق در خونش را در حالی که گلویش بریده بود، در برابر خانه شان یافتند.
محمد جابری از گروه کلیساهای خانگی در خرداد ۱۳۸۶ به قتل رسید،محمدعلی جعفرزاده از گروه کلیساهای خانگی در خرداد ۱۳۸۶ به قتل رسید.
عباس امیری در سال ۱۳۸۷ در ملک شهر اصفهان به دست نیروهای امنیتی به قتل رسید،سه روز پس از مرگ او همسرش بر اثر جراحت های ناشی از شکنجه ماموران امنیتی درگذشت. عباس امیری پیش از گرویدن به مسیحیت مدت ها در جنگ ایران و عراق به عنوان بسیجی شرکت کرده و مجروح شده بود.
پس از همه این جنایات کشیش یوسف ندرخانی کشیش مسیحی فعال در شهر رشت،که  یک وبسایت مسیحی گفته است  وی و اعضای کلیسای ایران خارج از بدنه کلیسا هستند! در سال ۱۳۸۸ به اتهام «ارتداد» به اعدام محکوم شد او در سن ۱۹ سالگی از اسلام به مسیحیت گروید و از اعضای رهبری «کلیسای ایران» در شهر رشت میباشد و به جرم تغییر مذهب در سال ۱۳۸۸ برای اولین بار بازداشت و زندانی شد،حکم اعدام او با فشارهای نهاد های بین المللی لغو شد، پس از پیگیری‌های قضایی طولانی در آخرین جلسه شعبه ۱۱ دادگاه کیفری گیلان، دادگاه اتهام ارتداد را وارد ندانست و «یوسف ندرخانی» تنها به اتهام تبلیغ برای مسحیت به ۳ سال حبس محکوم شد و با توجه به این که وی ۳ سال در زندان بوده است، در ۱۸ شهریور ماه ۱۳۹۱ آزاد شد.

اما با گذشت حدود چهار سال و نیم از آزادی وی بار دیگر  در تاریخ جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵(۱۳ می ۲۰۱۶) نیروهای امنیتی با یورش به منزل یوسف ندرخانی در رشت وی و همسرش فاطمه(تینا) پسندیده ، یاسر مسیب زاده  و صاحب فدایی و محمد وفادار و محمد رضا امیدی  فعالین  مسیحی را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند، یوسف ندرخانی و همسرش پس از ساعاطی بازجویی آزاد شدند،اما محمدرضا امیدی معروف به یوهان صاحب فدایی و یاسر مسیب زاده در. بازداشت بسرمی برند پرونده آنها که در بهمن ۱۳۹۳ بازداشت شده بودند  دوباره به جریان افتاده است.

در انتها هم پاسخی به وبسایت مذکور  حمایت کلیساهای  آمریکا، بریتانیا و فرانسه با صدور بیانیه‌هایی خواستار آزادی یوسف ندرخانی، کشیش مسیحی ایرانی شده‌ بودند ،در واکنش به بازداشت و حکم احتمالی اعدام یوسف ندرخانی ۳۹ نماینده کنگره آمریکا با نوشتن نامه‌ای از هیلاری کلینتون، وزیر خارجه آمریکا، خواسته‌ بودند  که با استفاده از تمام امکانات و اختیاراتی که در اختیار دارد برای آزادی این شهروند مسیحی ایرانی در سطح بین‌الملل تلاش کند،هرمان گروهه، دبیر کل حزب دمکرات مسیحی آلمان پیش‌تر در نامه‌ای خطاب به سفارت ایران “آزادی و انتخاب مذهب” را بخشی از حقوق بشر خواند و ایران را متهم به نقض معاهدات بین‌المللی در حفظ حقوق سیاسی و شهروندی کرد.
وزارت امور خارجه آمریکا نیز  با انتشار بیانیه‌ای مخالفت این کشور از صدور حکم اعدام برای کشیش ندرخانی را اعلام کرد.
دزموند توتو، اسقف اعظم آفریقای جنوبی و برنده جایزه صلح نوبل، از دولت ایران خواست که یوسف ندرخانی را آزاد کند.
تری جونز کشیش جنجالی آمریکایی در اعتراض به بازداشت یوسف ندرخانی اقدام به قرآن سوزی و آتش زدن عکس محمد نمود،همه این حمایت های بین المللی حاکی از عضویت کلیسای ایران و یوسف ندرخانی بر بدنه مسیح است،این وبسایت مسیحی گویا با خارج دانستن کلیسای ایران از بدنه مسیح قصد چراغ سبز نشان دادن به حکومت جهت افزایش آزار و اذیت حاکمیت بر این کلیسای خداوند را دارد.

ارسالی از نوکیش مسیحی (ی و) از ایران  ۱۴ می ۲۰۱۶

About ASHNAIE

کسی‌که همهٔ این چیزها را تصدیق می‌كند، می‌گوید: «آری! من بزودی می‌آیم!» آمین! بیا ای عیسی، ای خداوند! فیض عیسی خداوند با همهٔ شما باد، آمین!

View all posts by ASHNAIE →

دیدگاهتان را بنویسید