یک هفته بی خبری پس از بازداشت یک نوکیش مسیحی

image_pdfimage_print
یک هفته بی خبری پس از بازداشت یک نوکیش مسیحی
یک هفته بی خبری پس از بازداشت یک نوکیش مسیحی

لیلا عبدی‌نژاد نوکیش مسیحی ساکن کرج یکشنبه شب گذشته در منزل مسکونی‌اش بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

گفته شده است خانم عبدی نژاد تاکنون با خانواده‌اش تماسی نداشته و با پیگیری خانواده اش مشخص شده است وی در حال حاضر در بند ۲۰۹ زندان اوین نگهداری می‌شود

به نقل از هرانا لیلا عبدی نژاد فرزند موسی متولد ۱۳۵۶، متاهل و نوکیش مسیحی اهل مهرشهر کرج میباشد،یک منبع نزدیک به خانواده عبدی‌نژاد در گفتگو با گزارشگر هرانا گفت: “یک‌شنبه شب گذشته ماموران بدون ارائه حکمی وارد خانه خانم عبدی می شوند.” و ماموران پس از جستجوی خانه تعدادی کتاب‌های مذهبی و خانم عبدی‌نژاد را با خود می‌برند.”

وی در رابطه با دلیل بازداشت این نوکیش مسیحی گفته است:“به پدر و همسر خانم عبدی اعلام کرده اند اتهام وی تبلیغ دین مسیحیت است. با پیگیری‌های خانواده مشخص شده گویا خانم عبدی در حال حاضر در بند ۲۰۹ زندان اوین نگهداری می‌شود اما تا کنون هیچ‌گونه تماسی با خانواده نداشته است.”

ژانویه سالجاری سازمان حمایت از مسیحیان تحت جفا Open Doors (درهای باز) با انتشار لیست از ۵۰ کشور مسیحی آزار مربوط به کشورهایی که در سال۲۰۱۵مسیحیان تحت آزار و اذیت قرار داشته اند ایران را در رتبه نهم این لیست از میان پنجاه کشور قرار داده است،ایران در سال ۲۰۱۴ در رده هفتم این لیست قرار داشت.

بسیاری از فعالین  اقلیت های مذهبی اعم از بهاییان  ،نوکیشان مسیحی،دراویش گنابادی و مسلمانان سنی همواره به اتهام تبلیغ علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی در زندانهای ایران دوران محکومیت خود را سپری میکنند،همچنین بهاییان از هر گونه حقوق شهروندی نیز محروم میباشند.

About ASHNAIE

کسی‌که همهٔ این چیزها را تصدیق می‌كند، می‌گوید: «آری! من بزودی می‌آیم!» آمین! بیا ای عیسی، ای خداوند! فیض عیسی خداوند با همهٔ شما باد، آمین!

View all posts by ASHNAIE →

دیدگاهتان را بنویسید