نگاه امنیتی جمهوری اسلامی به مسیحیت

image_pdfimage_print
نگاه امنیتی جمهوری اسلامی به مسیحیت نگاه امنیتی جمهوری اسلامی به مسیحیت
نگاه امنیتی جمهوری اسلامی به مسیحیت

برخلاف حکومت جمهوری اسلامی، بسیاری از مردم مسلمان ایران دوستدار مسیحیان هستند، بسیاری از ایرانیان غیرمسیحی  از عیسی مسیح و کتاب مقدس آن با احترام یاد می کنند.

به گزارش «محبت نیوز»، بیدادگاه های جمهوری اسلامی بدون هیچ رأفتی متهمین عقیدتی را محاکمه می کنند. اقلیت های دینی مانند مسیحیان بارها طعم این بیدادگاه ها را چشیده اند.

بر اساس گزارش های منتشره  ، اخیرن بیش از  ١٨ نوکیش مسیحی به زندان محکوم شده اند. بیشتر این افراد بر اساس ماده ۵٠٠ قانون مجازات اسلامی به زندان محکوم شده اند، تبلیغ بر علیه نظام و به گفته دستگاه قضایی جمهوری اسلامی همکاری با گروه ها و عوامل بیگانه ! اتهامی که این افراد را در مجموع به ۲۳ سال زندان محکوم کرده است.

در همین زمینه : صدور ۲۳ سال حکم زندان برای ۱۸ تن از نوکیشان مسیحی

گزارشگر خبرگزاری انگلیسی زبان صدای شهدای مسیحی در امور ایران می گوید: ” کشیش سعید عابدینی شهروند ایرانی-آمریکایی در سال ٢٠١٣ به ٨ سال زندان محکوم شده است. نیروهای امنیتی بارها در روند پرونده قضایی آقای عابدینی دخالت کرده اند. به گفته مقامات امنیتی ایران، سعید عابدینی در سازماندهی کلیساهای خانگی و تشویق جوانان ایرانی به ترک آیین اسلام داشته است. نغمه عابدینی، همسر سعید عابدینی از سال ٢٠١٢ تاکنون کمپین گسترده ای را برای آزادی همسرش به راه انداخت. خانم عابدینی در این میانه با بسیاری از شخصیت های مهم جهانی نیز دیدار داشته است، از جمله پرزیدنت اوباما رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا.

در همین زمینه : تلاشهای همسر کشیش سعید عابدینی برای آزادی همسرش از زندان

بر اساس آمارها و گزارشات بدست آمده ،  از سال ٢٠١٢ تاکنون بیش از ۴٠٠ نوکیش مسیحی در ایران به دست نیروهای امنیتی بازداشت شده اند.

با وجود وعده های انتخاباتی آقای روحانی، پس از به قدرت رسیدن وی تعقیب و آزار مسیحیان افزایش یافته است. از دید آقای روحانی نیز مسیحیان فارسی زبان تهدیدی مستقیم برای حکومت آیت الله ها تلقی می شوند،

از ۵۰ کشور جهان که در آن‌ها مسیحیان مورد آزار و تبعیض و پیگرد قرارمی‌گیرند نام جمهوری اسلامی ایران در ده کشور صدر این فهرست به چشم می‌خورد. در گزارش سال ۲۰۱۴ از وضعیت مسیحیان در ۵۰ کشور نشان می‌د‌هد که ۱۰۰ میلیون مسیحی به دلیل اعتقادات دینی خود تحت فشار و آزار قرار دارند. جمهوری اسلامی در میان ده کشور نخست فهرست، در مقام «هفتم» قراردارد.

در همین زمینه : ایران رتبه هفتم در گزارش لیست سالانه « جفا بر مسیحیان ۲۰۱۴ »

به گفته گزارش خبرگزاری  صدای شهدای مسیحی رشد کلیسا در ایران بیش از هر نقطه جهان است، تخمین زده می شود از جمعیت ٧٨ میلیونی ایران میان ٢٠٠ هزار تا ۵٠٠ هزار نفر نوکیش مسیحی باشند. با اینکه این رقم نسبت به جمعیت ایران ناچیز است، اما نکته مهم در اینجاست که این افراد در خلال کمتر از ١۵ سال به مسیحیت گرویده اند. سیاست مشت آهنین حکومت اسلامی نیز کارساز رشد شگفت انگیز مسیحیان فارسی زبان در ایران نبوده است. برخلاف حکومت جمهوری اسلامی، بسیاری از مردم مسلمان ایران دوستدار مسیحیان هستند، بسیاری از ایرانیان غیرمسیحی با احترام از عیسی مسیح و کتاب مقدس یاد می کنند.

شاید پذیرفتن این امر برای غیرایمانداران سخت باشد که کلیسا همواره در جفا رشد کرده است. اما تاریخ مسیحیت گواه این مدعاست.

About ASHNAIE

کسی‌که همهٔ این چیزها را تصدیق می‌كند، می‌گوید: «آری! من بزودی می‌آیم!» آمین! بیا ای عیسی، ای خداوند! فیض عیسی خداوند با همهٔ شما باد، آمین!

View all posts by ASHNAIE →

دیدگاهتان را بنویسید