سوال یکی از خوانندگان: آیا می توان با دعا، جهنم را خالی از انسان های گناهکار کنیم؟

image_pdfimage_print

سوال یکی از خوانندگان: آیا می توان با دعا، جهنم را خالی از انسان های گناهکار کنیم؟
سوال یکی از خوانندگان: آیا می توان با دعا، جهنم را خالی از انسان های گناهکار کنیم؟

 

پاسخ کوتاه، خیر است.

در کتاب مقدس تعلیم داده نشده که برای کسانی که در جهنم هستند، دعا کنید. از بدو پیدایش بشر، انسان های گناهکار و شرور بعد از مرگ روانه جهنم شده اند. جهنم برای فرشتگان سقوط کرده (شیطان و پیروانش) ساخته شد. اما انسان های گناهکار نیز به آن مکان وحشتناک وارد خواهند شد. انسان تا زمانی که زنده است فرصت برای توبه و بازگشت به سوی خدا دارد. اما بعد از مرگ چنین فرصتی وجود ندارد.

هدف خدا از آفرینش انسان ها آن نبود که آن ها را راهی جهنم کند. کسانی که مطابق با نقشه خدا زندگی کنند، هرگز وارد جهنم نمی شوند. خدا می خواهد انسان ها در مسیر کاملیت الهی گام بردارند و در مراحل زندگی به خالق خود شبیه و شبیه ترشوند.

اراده خداوند این نیست که ما به تروریست، دزد، متقلب، حیله گر، خیانتکار و جنایتکار تبدیل شویم. انسان هایی که نمی خواهند خود را با هدف خداوند تطبیق دهند، درواقع در مسیر جهنم گام برمی دارند.
خدا اجازه می دهد تا انسان ها مطابق با تصمیم شان راه زندگی شان را انتخاب نمایند. خدا انسان ها را عروسک کوکی خلق نکرد. با عروسک کوکی نمی توان ارتباط دوستانه و صمیمانه برقرار کرد. خدا دنیا را خلق نکرد تا آن را رها کند. خدا دنیا را آفرید تا با آن ارتباط برقرار کند.

بنابراین، خدا کسی را به جهنم نمی فرستد. ما خودمان خود را به آن جا می فرستیم. خدا هر کاری لازم را برای ما انجام داده است تا بخشیده شویم، فدیه بیابیم، طاهر شویم و برای آسمان مناسب گردیم. تنها چیزی را که باقی می ماند این است که هدیه نجات را از خدا دریافت کنیم.

حتی خدا ما را با مشکلات و بحران ها مواجه می سازد تا به خود آییم، از خودخواهی و ارتکاب گناه دست برداریم و به سوی خدا بازگشت نماییم. اگر آن را رد کنیم، خدا راه دیگری نخواهد داشت جز این که انتخاب خودمان را به ما دهد.

 

About Sina

کسی‌که همهٔ این چیزها را تصدیق می‌كند، می‌گوید: «آری! من بزودی می‌آیم!» آمین! بیا ای عیسی، ای خداوند! فیض عیسی خداوند با همهٔ شما باد، آمین!

View all posts by Sina →