گسترش گرویدن شیعیان ایرانی به «مسیحیت» در اروپا

image_pdfimage_print
گسترش گرویدن شیعیان ایرانی به «مسیحیت» در اروپا
گسترش گرویدن شیعیان ایرانی به «مسیحیت» در اروپا

گزارش‌‌ها حکایت از آن دارد که رشد آمار گرویدن مسلمانان شیعه ایرانی به مسیحیت در اروپا افزایش چشمگیری داشته است.

نه تنها در ایران، حالا گزارش‌‌ها حکایت از آن دارد که رشد آمار گرویدن مسلمانان شیعه ایرانی به مسیحیت در اروپا نیز افزایش چشمگیری داشته است.

روزنامه «ویلت» آلمان نوشته بر اساس اطلاعات ۱۸ تا ۲۰ کلیسای ایالتی از ائتلاف پروتستان دست کم ۲۰۰۰ نفر در سال ۲۰۱۴ مسیحی و مراسم ویژه غسل تعمید اکثرآنها برگزار شده است.

این درحالی است که به گفته شماری از مسئولان کلیساهای آلمان، احتمال می رود که شمار این افراد بیشتر از ارقام رسمی باشد، زیرا شماری از اسقف‌ها و رهبران مذهبی با صلاحیت خود، غسل تعمید را انجام می دهند و در این زمینه ارقامی در دست نیست.

بر اساس این گزارش از میان افرادی که به مسحیت رو آورده‌اند، شمار زیادی ایرانی بوده‌اند. افزون بر این، به گفته «انیته کورشوس» از مقامات ارشد کلیسای ایالتی نویستفالین» در میان افرادی که در کلیساهای آلمان غسل تعمید انجام داده و عضویت کلیسا را پذیرفته‌اند، تعداد زیادی از نوکیشان مسیحی ایرانی بودند که در ایران موفق به غسل تعمید نشده‌اند.

روایات مختلفی در مورد دلایل گرایش شیعیان ایران به مسیحیت نقل می‌شود. از جمله آنکه ۲۴ خرداد امسال نیز روزنامه بریتانیایی «دیلی میل» گزارش داد که بیش از صدها ایرانی پناهجو در بریتانیا تغییر دین می‌دهند تا از اخراج شدن‌شان جلوگیری شود.

«پیت ویلکاکس» کشیش انگلیسی کلیسای جامع لیورپول می‌گوید که این عده از افراد باور دارند که این موضوع سبب می شود تا از اخراج شدن و نپذیرفتن درخواست پناهندگی شان در اداره امور پناهجویان جلوگیری می‌شود.

این روزنامه اشاره می کند که این اقدامات از سوی برخی از پناهجویان ایران همزمان با سخت گیری‌های بیش‌تر اداره امور پناهجویان بریتانیا صورت گرفته است و تاکنون بیش از ۲۰۰ ایرانی مسلمان در لیورپول به مسیحیت گرویده‌اند.

گسترش گرویدن شیعیان ایرانی به «مسیحیت» در اروپا
گسترش گرویدن شیعیان ایرانی به «مسیحیت» در اروپا

 

منبع : «محبت نیوز»

About ASHNAIE

کسی‌که همهٔ این چیزها را تصدیق می‌كند، می‌گوید: «آری! من بزودی می‌آیم!» آمین! بیا ای عیسی، ای خداوند! فیض عیسی خداوند با همهٔ شما باد، آمین!

View all posts by ASHNAIE →

دیدگاهتان را بنویسید