دلسوزی مرجع تقلید نسبت به پناهجویان مسلمانی که به «مسیحیت» می گروند !

image_pdfimage_print
دلسوزی مرجع تقلید نسبت به پناهجویان مسلمانی که به «مسیحیت» می گروند !
دلسوزی مرجع تقلید نسبت به پناهجویان مسلمانی که به «مسیحیت» می گروند !

شیخ جعفر سبحانی طی سخنانی اظهار داشت، پناه بردن مسلمانان پناهجو به «مسیحیت» ننگ است !

تا چندی پیش روحانیون و مراجع تقلید که به سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی جمهوری اسلامی و رسانه های وابسته به حکومت برای مقابله با گسترش و رشد مسیحیت در کشور خط می دادند اکنون مسیحی شدن مسلمانان پناهجو به کشورهای اروپایی آنقدر گسترده شده که گویا برای دستگاه ‌روحانیت گران تمام شده است.

کمتر از دو هفته پس از آنکه شیخ جعفر سبحانی ادعا کرد «مسیحیان در غرب به دین خود تردید دارند و می‌گویند، معلوم نیست که مسیح وجود داشته باشد» حالا گفته پناه بردن مسلمانان به دستگاه مسیحیت از ترس جنایات گروهای تکفیری اقدامی «ننگین» است!

البته او مقصر جنگ‌های منطقه را حکومت عربستان دانست و پرسیده «پادشاهان سعودی که نماز اول وقت می‌خوانند چرا این همه در یمن کشتار می‌کنند؟» سبحانی پاسخ پرسش خود را هم داده و گفته «مسئول همه این کشتارها وهابی‌هایی هستند که نماز اول وقت می‌خوانند ولی خشوعی در کار نیست و قلبشان تسلیم خدا نشده»

او کوچ مردم جنگ‌زده به اروپا و غرق شدن آنها در دریاها را تاسف بار دانسته، گفت «آیا ننگ نیست که دو دولت اسلامی با هم بجنگند و مردم فرار کنند و به مسیحیان پناه ببرند؟»

مشخص نیست منظور سبحانی از جنگ دو دولت اسلامی سوریه و عراق با گروه دولت اسلامی (داعش) است یا جنگ عربستان و بحرین!

از طرفی جمهوری اسلامی داعش را به عنوان دولت اسلامی قبول ندارد و از طرف دیگر جنگ عربستان در یمن با دولت قانونی یمن نیست بلکه با گروهی از مسلمانان حوثی است که تحت حمایت ایران بودند.

سبحانی نه تنها در علوم سیاسی و تحلیل شرایط منطقه ضعف دارد، بلکه جغرافیای خوبی هم ندارد چون گمان می‌کند مردم یمن هم مانند سوری‌ها و عراقی از دریا فرار می‌کنند تا به اروپا برسند!

آیت الله و استاد حوزه علمیه قم با این سطح سواد برای پایان بحران هم نسخه پیچیده و گفته باید به هر طریقی که شده از چنگال ظلم این به اصطلاح مسلمانان نامسلمان، خلاص شد و وقت آن رسیده که به کارهای خود فکر کنند و علمای اسلام بنشینند و این روسا را نصیحت کنند!»

نام جعفرسبحانی علاوه بر اظهارات عجیب و غریب با توهین و حمله هدفدار به مسیحیان گره خورده است.

او روزی عنوان می‌کند «بافت شهر مکه اروپایی شده» و روزی دیگر با اعلام خبر اینکه در خوزستان ۶۰۰ نفر از مردم مسیحی شدند ادعا می‌کند «دشمنان انقلاب با دادن پول و امکانات، مردم خوزستان را از تشیع برمی گردانند و کلیساهای خانگی تشکیل می‌دهند».

روزی هم یقه طلاب بخت برگشته حوزه‌های علمیه را می‌گیرد و عنوان می‌کند «تنها دغدغه‌شان درس باشد، دنبال کار اضافی نباشند و کمتر به مسافرت بروند».

اما اظهارات او همیشه حاوی اخباری است که ناخواسته افشاگرانه است. از جمله همین مسیحی شدن مسلمانان در اروپا. البته او اشاره دقیقی به آمار ایرانی‌هایی که در خارج از کشور مسیحی می‌شوند نکرده است.

گرچه او عنوان می‌کند اعراب پناهجو که در کشورشان جنگ است در کشورهای اروپایی تغییر دین می‌دهند، اما طبق اخبار و گزارش‌ها رسمی همچنان بیشترین آمار گرویدن به مسیحیت را ایرانیان دارند.

در ماه‌های گذشته صدها نفر از پناهجویان مسلمان در کشورهای مختلف اروپایی به مسیحیت گرویدند.

منبع : «محبت‌نیوز»

About ASHNAIE

کسی‌که همهٔ این چیزها را تصدیق می‌كند، می‌گوید: «آری! من بزودی می‌آیم!» آمین! بیا ای عیسی، ای خداوند! فیض عیسی خداوند با همهٔ شما باد، آمین!

View all posts by ASHNAIE →

دیدگاهتان را بنویسید