شیخ جعفر سبحانی:جوانان مسیحی در غرب به دین خود تردید دارند!

image_pdfimage_print
شیخ جعفر سبحانی:جوانان مسیحی در غرب به دین خود تردید دارند!
شیخ جعفر سبحانی:جوانان مسیحی در غرب به دین خود تردید دارند!

آیت الله حاج شیخ جعفر سبحانی گفته است «وهابی‌ها هم با از بین بردن آثار اسلامی می‌خواهند اسلام را از بین ببرند، اگر کعبه را برداریم، مکه امروزه مثل یک شهر غربی است.»

پس از آنکه ایران و عربستان نتوانستند برای اعزام حجاج به توافق برسند حالا مراجع تقلید ایران حملات لفظی گسترده‌ای را علیه عربستان کلید زدند.

جعفر سبحانی گفته امروز مکه بدون کعبه یک شهر غربی است. به بیان او ریشه همه اختلافات از وهابیت است؛ وهابیت گاهی به زبان سلفی‌ها، طالبانی‌ها، اخوانی‌ها و امروزه با زبان داعشی‌ها به اختلافات دامن می‌زنند.

این مرجع تقلید همچنین گفته«امروز ده‌ها شبکه علیه جمهوری اسلامی ایران افترا می‌بندند و جرم جمهوری اسلامی ایران این است که می خواهد مسلمانان یکی باشند.

به گفته وی «وهابی‌ها هم با از بین بردن آثار اسلامی می‌خواهند اسلام را از بین ببرند، اگر کعبه را برداریم، مکه امروزه مثل یک شهر غربی است.»

وی در بین اظهارتش گریزی هم به غرب و مسیحیت زده و ادعا کرده جوانان مسیحی در غرب امروزه می‌گویند، معلوم نیست که مسیح وجود داشته باشد و در دین خود تردید دارند.

گویا ایشان مسئله دین گریزی در جوانان ایران را نیز به جوانان غربی تعمیم داده است تا اینگونه کمی وجدانش را آسوده تر کند!

همسو با او ناصر ناصر مکارم شیرازی در ابتدای درس خارج خود در مسجد اعظم قم نیز گفته آل سعود با این کار دنبال انتقام گیری از شکست های سیاسی و نظامی خود است.

به اعتقاد او خانه کعبه ملک شخصی آل سعود نیست که هر وقت بخواهد مانع حضور زائران شود.

او ادعا کرده حتی اگر ایران می پذیرفت احتمال خطر زیاد بود زیرا مفتیان و ائمه جمعه مکه و مدینه آن قدر تبلیغات ضد شیعه راه انداخته اند که ممکن بود جوان خامی علیه زوار ما خطراتی ایجاد کند.

منبع : «محبت‌نیوز»

About ASHNAIE

کسی‌که همهٔ این چیزها را تصدیق می‌كند، می‌گوید: «آری! من بزودی می‌آیم!» آمین! بیا ای عیسی، ای خداوند! فیض عیسی خداوند با همهٔ شما باد، آمین!

View all posts by ASHNAIE →

دیدگاهتان را بنویسید