مسیحی شدن خبرنگار قوه قضائیه

image_pdfimage_print
مسیحی شدن خبرنگار قوه قضائیه
مسیحی شدن خبرنگار قوه قضائیه

مهدی دهقان دبیر اقتصادی سابق خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضائیه روز گذشته با انجام غسل تعمید، مسیحی شد.

مهدی دهقان که به دنبال افزایش فشارهای امنیتی و تهدید مجبور به ترک ایران شده بود، روز گذشته با انجام غسل تعمید در یکی از کلیساهای آلمان رسماً مسیحی شد.
مهدی دهقان سابقه فعالیت در روزنامه های شرق، تعادل و تهران امروز و همچنین خبرگزاری های ایرنا و مهر را دارد.

دهقان در گفت وگو با خبرنگار صدای مسیحیان ایران گفت: یکشنبه، روزی بود که با غسل تعمید یکبار دیگر به دنیا آمدم.

وی با اشاره به اینکه ایمان مسیحی، آرامش، صلح و دوستی همراه دارد ، اضافه کرد: بخش های از کتاب مقدس را با کمک کشیش و دانشجویان الاهیات مسیحی مطالعه کردم که در یک بخشی از کتاب مقدس آمده است به دشمنان خود محبت کنید و برای لعنت کنندگان خود برکت بطلبید و آنانی که از شما نفرت دارند احسان کنید و به هر که به شما فحش دهد و جفا رساند، دعای خیر کنید. اگر تمام کشورهای جهان از این موضوع پیروی کنند شاهد دنیای صلح آمیز خواهیم بود.

دبیر اقتصادی سابق خبرگزاری میزان، اظهار کرد: دومین جمله زیبای کتاب مقدس این است که در درک و فهم کودک نباشید، بلکه در بدی کردن کودک باشید. برعکس، در درک و فهم بالغ باشید، امیدوارم این جمله مورد توجه برخی از مسئولان ایران باشد.

دهقان افزود: کسانی که در کشورهای مسلمان زندگی کرده باشند، به خوبی آرامش، صلح و دوستی و آزادی را در مسیحیت درک می کنند.

وی ادامه داد: زمانی که در ایران زندگی می کردم به دلیل آزار و اذیت، خشونت، مزاحمت و محدودیت هایی که از جانب مسلمان ها و حکومت اسلامی دیدم و شناخت نسبت کاملی که از چهره واقعی اسلام در قم پیدا کردم، ترجیح دادم هیچ دینی نداشته باشم اما جرات ابراز آن را نداشتم، به خاطر اینکه اگر به جان و زندگی بنده رحم می کردند، حداقل ضرر آن، بیکار یا زندانی شدن بود.

این خبرنگار اقتصادی گفت: زمانی که در خبرگزاری میزان مشغول به کار شدم به هیچ وجه در مورد اعتقادات مذهبی صحبت نمی کردم، اما کارکنان باید ظاهر مذهبی را حفظ می کردند، به عنوان مثال خانم ها مجبور به استفاده از چادر و لباس آستین کوتاه و شلوار جین برای آقایان ممنوع بود، البته این را هم متوجه شدم که کشتدار مدیر عامل خبرگزاری میزان هم مشروبات الکی مصرف می کند، علت آن هم این بود که با محلی که وی مشروبات الکلی تهیه میکرد آشناییت داشتم.

وی با بیان اینکه مسلمان ها فقط ادعای خوب بودن و کامل بودن را دارند، گفت: نمی توانم متوجه شوم این همه مقاومت در برابر فهمیدن از سوی برخی ها برای چیست؟، در ایران همواره یک جمله کلیشه ای را می شنیدم و آن این بود که اسلام خوب است، فقط صحیح اجرا نمی شود، اما حقیقت این است که دینی که صحیح اجرا نمی شود، خود بزرگترین مشکل و عیب است.

وی افزود: متاسفانه در طول سال های گذشته به گونه ای بر روی رفتار و اعتقادات مردم، کار کرده اند که امروزه اگر مردم هم بخواهند بر خلاف اعتقادات خود فکر کنند ترس و احساس گناه دارند.

اسلام همچون چای تی بگ در حلقوم جوانان
این خبرنگار اقتصادی با بیان اینکه اسلام و حکومت اسلامی ایران را می توان در چند واژه خشونت، جنگ، سکس و پول خلاصه کرد، اضافه کرد: ایران اسلامی سعی دارد چهره آرام و مثبتی از خود در جهان نشان دهد اما آمارهای رسمی و غیررسمی و رفتار این حکومت با مردم خود چیز دیگری می گوید. امروزه در ایران، اسلام را مانند چای تی بگ به اجبار به حلقوم مردم فرو می کنند که برخی ها زخم معده گرفته اند و ترش کرده اند و معده برخی ها هم عادت کرده است و اگر هم کسی به این موضوع اعتراض و مخالفت کند، عاقبت آن اعدام، زندان و تباهی زندگی خواهد بود.

وی گفت: زمانی که در قم به مدت دو سال در این استان خبرنگار بودم، در یکی از جلسات محمد سعیدی تولیت حرم یا همان «یا علی» معروف، شرکت کردم که در این جلسه دو موضوع مطرح شد، نخست زنان جوراب فروش اطراف حرم بود که به اسم جوراب فروشی عملاً تن فروشی می کردند و دومین موضوع افزایش بی دینی در بین جوانان یا سوق آنها به سمت مسیحیت بود. البته در جلسه جامعه مدرسین نیز که کعبی و احمد خاتمی نیز حضور داشتند، این موضوع مطرح شد اما خبرنگاران اجازه انعکاس خروجی آن را نداشتند.

وی ادامه داد: در این جلسه، سعیدی با انتقاد از افزایش تعداد جوانان و سوق آنها به سمت مسیحیت به ویژه در شمال کشور، گفت، باید فکری به حال این موضوع کنیم و همچنین زنان جوراب فروش اطراف حرم عملاً تن فروشی می کنند و حضور این افراد در این اطراف زیبنده حرم نیست.

دهقان گفت: گویا حکومت اسلامی فکری به حال این موضوع کرده که نمونه آن افزایش دستگیری، اعدام و آزار و اذیت مردم به خاطر اعتقادات مذهبی است، ضمن اینکه طبق آمارهای منتشر شده رتبه جهانی ایران در سرکوب مسیحیان نهم است.

وی افزود: همچنین از یک سو کلیساهای خانگی در ایران به ویژه در کرج رو به افزایش است و از سوی دیگر نهادهای امنیتی و انتظامی به دنبال تعطیلی کلیساها و دستگیری مبلغان مسیحی و نوکیشان هستند.

مسیحی شدن خبرنگار قوه قضائیه
مسیحی شدن خبرنگار قوه قضائیه

دبیر سابق خبرگزاری وابسته به قوه قضائیه تصریح کرد: سرعت ماشین اعدام و دستگیری شهروندان ایرانی به دلیل اعتقادات مذهبی طی ماه های اخیر افزایش یافته است که نمونه آن اعدام ۲۰ کرد سنی مذهب یا دستگیری سه شهروند مسیحی اهل جمهوری آذربایجان به دلیل شرکت در کلیسای خانگی در کرج به همراه ۱۰ ایرانی مسیحی است.

اسلام دین دخالت در زندگی مردم
وی با بیان اینکه اسلام، دین دخالت در زندگی مردم، خشونت و تخریب است، اضافه کرد: امروزه رهبران دینی ایران به خود این اجازه را می دهند که برای تمام مردم مسلمان و غیرمسلمان ایران یک نسخه اسلام بپیچند و حتی در کوچکترین مسائل شخصی مردم هم دخالت کنند.
وی گفت: در هر کشوری که اسلام ورود کرده شاهد تبعات ناگواری بودیم که برای صحت این گفته می توان وضعیت و روزگار کشورهای مسلمان مانند افغانستان، عراق، ایران، سوریه و… را مشاهده کرد.

دهقان با ذکر این پرسش که چرا باید میلیون ها شهروند ایرانی به دلیل مسائل مذهبی مجبور به ترک وطن خودشان شوند؟، اضافه کرد: بعد از گذشت هزاران سال هنوز باید شاهد تکرار اشتباهات تاریخ به دلیل تعصبات بی مورد باشیم، به امید روزی که هیچ کس آگاهانه و غیرآگاهانه در برابر فهمیدن مقاومت نکند.

منبع : خبرگزاری صدای مسیحیان ایران

About ASHNAIE

کسی‌که همهٔ این چیزها را تصدیق می‌كند، می‌گوید: «آری! من بزودی می‌آیم!» آمین! بیا ای عیسی، ای خداوند! فیض عیسی خداوند با همهٔ شما باد، آمین!

View all posts by ASHNAIE →

دیدگاهتان را بنویسید