آیت الله سبحانی: مسیحیان نجس هستند!، سکوت معنادار نمایندگان مسیحی در مجلس!

image_pdfimage_print
آیت الله سبحانی: مسیحیان نجس هستند!، سکوت معنادار نمایندگان مسیحی در مجلس!
آیت الله سبحانی: مسیحیان نجس هستند!، سکوت معنادار نمایندگان مسیحی در مجلس!

یک مرجع تقلید شیعه در کلاس تفسیرقرآن با استناد به آیات و روایات تاریخی کافران و مسیحیان را برابر دانسته و نجس سیاسی خواند.

شیخ جعفرسبحانی، از مراجع تقلید که ید طولایی در سخنان سخیف و توهین‌آمیز دارد به تازگی در یکی از کلاس‌های خود در تفسیر آیه ۲۸ سوره توبه ضمن برشمردن مضررات و آسیب‌های نشست و برخاست مسلمانان با کافران، مسیحیان را «نجس سیاسی» خوانده و گفته هرگاه مسلمانان با گروه کافر، به طور آزاد و به سان برادران دینى نشست و برخاست کنند، نتیجه این آمیزش این مى شود که رفتار و کردار گروه کافر در روحیه مسلمانان اثر بگذارد و همانند آنان، از شراب و قمار و دیگر محرمات اسلام اجتناب نورزند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» او با استناد به قرآن کتاب مقدس مسلمانان گفته؛ “عرب چیزهایی مانند منى، بول (ادرار) و خون را «نجس» و ما آنها را «پلید» مى‌نامیم و اشخاص پست و فرومایه را نیز با این کلمه توصیف مى‌کنند.”

او گفته به انسان‌هایی که رفتارشان ضد دین باشد مثل دزدان مسلح و غارتگر و آنها که جلو دعوت پیامبران را می‌گیرند «پلید و آلوده و نجس» می‌گویند زیرا تا روان شخص، آلوده و دستخوش بى رحمى نباشد، هیچ‌گاه دست به این چنین کارهاى ضد انسانى نمى‌زند.

سبحانی سراغ روایتی تاریخی از دوران مراودات اندلس (اسپانیا) و اسلام رفت و با هشدار نسبت به آزادی عمل کشیشان در تبلیغ و اختلاط و آمیزش بازرگانان مسیحی با مسلمانان گفته در نتیجه این روابط «مسلمانان استقامت خود را در راه حفظ شعایر ملى و دینى از دست مى‌دهند و وقتى فرزندان مسلمانان زیر دست آموزگاران مسیحى تربیت یافتند به طور قطع حس خضوع در شاگرد سبب مى‌گردد که تمام سخنان او را دربست بپذیرد، هر چند با اصول اسلام سازگار نباشد.»

به گفته او مسیحیان، بر اثر آمیزش با مسلمانان اندلسى، توانستند مُسکرات را میانشان رواج داده و آنان را به می خوارگى و میگسارى عادت دهند و کم‌ کم بر اثر هوسرانى و آلوده شدن به گناهان، عزت نفس و غرور ملى را از دست دادند.

در پایان کلاس هم نتیجه گرفته «بى‌جهت نیست که بنیانگذار اسلام میان مسلمانان و کافران حصارى کشیده و آنان را از اختلاط‌هاى فوق العاده باز داشته است، تا آن جا که آنان را روى سیاست اسلامى نجس و لازم الاجتناب خوانده و از این بیان روشن مى‌گردد که کافر به سان الکل، نجس است؛ منتها نجاست کافر، سیاسى است تا به جهت نجاست، ارتباط مسلمانان با این دو موجود پلید، قطع گردد و ایمان و پاکى آنان بر اثر عدم آمیزش، دست نخورده بماند؛ به عبارت دیگر هدف از نجس شمردن کافر و الکل، یک نوع مبارزه منفى ضد کفر و الکلیسم است، تا از این طریق، این دو نوع پلیدى از جامعه مسلمانان رخت بربندد و محیط اسلامى از آنها پاک گردد.»

‌اظهارات گذشته این مرجع تقلید و هتاکی‌های او علیه مسیحیت نشان از ستیز او با ادیان دیگر دارد. او خرداد ماه طی سخنانی گفته بود پناه بردن مسلمانان پناهجو به «مسیحیت» ننگ است !

توهین مسئولین و رسانه‌های حکومتی به ادیان دیگر به صورت سنت درآمده، چندی پیش توهین به زرتشتیان با واکنش تعدادی از نمایندگان آنان در مجلس روبه‌رو شد، اکنون باید منتظر بود و دید آیا نمایندگان مسیحی در مجلس به سر غیرت آمده  و واکنشی به این موضوع نشان می‌دهند یا مثل همیشه منافع شخصی خود را ترجیح می‌دهند.

منبع : «محبت نیوز»

About ASHNAIE

کسی‌که همهٔ این چیزها را تصدیق می‌كند، می‌گوید: «آری! من بزودی می‌آیم!» آمین! بیا ای عیسی، ای خداوند! فیض عیسی خداوند با همهٔ شما باد، آمین!

View all posts by ASHNAIE →

دیدگاهتان را بنویسید