پس همین فکر در شما باشد که در مسیح عیسی نیز بود

image_pdfimage_print
پس همین فکر در شما باشد که در مسیح عیسی نیز بود
پس همین فکر در شما باشد که در مسیح عیسی نیز بود

«و بعد از سبت هنگام فجر روز اول هفته مریم مجدلیه و مریم دیگر به جهت دیدن قبر آمدند»( متی ۲۸ : ۱ )

غم به طور حیرت انگیزی بی فکر است . آن نه می خواهد یاد بگیرد و نه بفهمد . آیا دو خواهری که به کنار قبر عیسی آمدند ، درباره رستاخیز خداوندشان و بخصوص گفته های او درباره رستاخیز خویش چیزی یاد گرفته و یا فهمیده بودند؟ آنها بجز مرگ مسیح بر صلیب چیزی نمی دانستند .
دل های سوگوار بسیاری از قبرستان غم های خود قیام نموده اند ، اما شاهدان محزون بسیار دیگری درک نکرده اند که آنچه در ضعف کاشته شده است روزی در قوت خواهد برخاست .

تسلی دل های سوگوار در این است . این زن ها تصور کردند که زندگی عیسی در قبر خاتمه می یابد ، در حالی که این تدارکی بود برای تاجگذاری مسیح.

اما آنها درک نکرده و یاد نگرفته بودند . عزادار بودند و گریه می کردند و باز به سوی قبری بر می گشتند که فقط و برای همیشه قبر بود ،ساکت و غمگین .

در مورد بسیاری از ما نیز همین گونه است . هرکس قبری دارد ، که در کنارش می نشیند و می گوید : « این درد و رنج من درمان ندارد، من در این هیچ مفهومی نمی بینم ، من هرگز تسلی نخواهم یافت .»  اما درست در همین اوضاع قبرستانی و ناامید کننده ما است که خداوند با قوت قیامش منتظر است تا بر ما آشکار شود . هر جا امید کاملا ناپدید می شود ، برکات فراوان آغاز می گردد . در تاریک ترین لحظه ها است که پرتوهای درخشان نور طلوع می کند . وقتی ببینیم که خدا دردهای ما را شفا داده و به ما تسلی بخشیده است ، رنج ما کاهش خواهد یافت .


پس همین فکر در شما باشد که در مسیح عیسی نیز بود

About ASHNAIE

کسی‌که همهٔ این چیزها را تصدیق می‌كند، می‌گوید: «آری! من بزودی می‌آیم!» آمین! بیا ای عیسی، ای خداوند! فیض عیسی خداوند با همهٔ شما باد، آمین!

View all posts by ASHNAIE →

دیدگاهتان را بنویسید