آزادی موقت سه تن ازمسیحیان جمهوری آذربایجان از زندان اوین

image_pdfimage_print

حساسیت نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی روی افراد دوتابعیتی‌ به خصوص اگر از فعالین سیاسی یا عقیدتی باشند به مراتب بیش از شهروندان عادی است.

azari_christian_iran_evin_2

به گزارش آژانس خبر مسیحیان فارسی زبان « محبت نیوز»، روز دوشنبه ۱۷ آبان ماه سالجاری ( ۷ نوامبر ۲۰۱۶) سه شهروند مسیحی تبعه کشور آذربایجان و میزبانان ایرانی آن‌ها پس از گذراندن بیش از چهار ماه بازداشت به طور موقت با قید وثیقه از زندان اوین آزاد شدند.

این افراد اعضای کلیسایی در باکو بودن که تیر ماه امسال به دعوت گروهی از مسیحیان ایران برای سفر تفریحی و گذراندن تعطیلات به تهران دعوت شدند اما اطلاعات سپاه آنان را در خانه‌ای متعلق به یک مسیحی ایرانی در فاز دوم شهرک اندیشه کرج بازداشت کرد.

«یوسف فرهادوف تالت اوغلو»، «بهرام نسیبوف الخان اوغلو» و «الدار قربانوف» اعضای کلیسای «کلمه زندگی» در باکو هستند که در مورخ چهارم تیر ماه ۱۳۹۵ (۲۴ ژوئن ۲۰۱۶)  به همراه ۱۰ ایرانی دیگر بازداشت شدند، اما پس از طی مراحل بازجویی و اخذ تعهد همگی آنان به جز این سه تن آزاد شدند.

 

یک هفته پیش از آزادی این سه تبعه آزبایجان،  نوکیش مسیحی «ناصر نورد گُل تپه» میزبان ایرانی این افراد نیز با قید وثیقه ۹۰ میلیون تومانی بطور موقت آزاد شد.

در تمام مدت بازداشت خانواده این سه نفر که ساکن باکو هستند نتوانستند با همسران خود تماسی داشته باشند و تنها یکی از آنها در تماسی کوتاه با خانواده خود اطلاع داده که هر سه نفر سالم هستند و در یک محل نگهداری می‌شوند.

منبع : محبت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید