اول تسالونیکیان باب ۵

image_pdfimage_print
آمادگی برای بازگشت مسیح
۱امّا ای برادران، لازم نیست که من دربارهٔ زمان و تاریخ وقوع این امور چیزی برای شما بنویسم. ۲زیرا شما خوب می‌دانید که روز خداوند مانند دزدی که در شب می‌آید، فرا خواهد رسید. ۳در آن هنگام که مردم از صلح و امنیّت خود تعریف می‌کنند، هلاکت ناگهانی مثل درد زایمان به ایشان وارد خواهد شد و به هیچ‌وجه، جان سالم به در نخواهند برد. ۴امّا ای برادران، شما در تاریکی نیستید که آن روز شما را مانند دزد غافلگیر کند، ۵زیرا همهٔ شما فرزندان روشنایی و روز هستید. ما به شب و تاریکی تعلّق نداریم. ۶پس ما نباید مانند دیگران در خواب باشیم، بلکه باید بیدار و هوشیار باشیم.۷کسانی‌که می‌خوابند، در شب می‌خوابند و آنانی ‌که مست می‌شوند، در شب مست می‌شوند.۸امّا ما که به روز تعلّق داریم باید هوشیار باشیم و ایمان و محبّت را مانند زِرِه به سینه ببندیم و امید نجات را مانند کلاهخود بر سر بگذاریم. ۹زیرا خدا ما را برای آن برنگزید که به غضب او گرفتار شویم، بلکه ما را برگزید تا به وسیلهٔ خداوند ما عیسی مسیح نجات یابیم. ۱۰او در راه ما مرد تا خواه زنده باشیم خواه مرده، با او زیست کنیم. ۱۱پس همان‌گونه که اکنون انجام می‌دهید، یکدیگر را تشویق و تقویت کنید.
آخرین دستورها
۱۲ای برادران من، از شما تقاضا دارم برای آنانی که در میان شما زحمت می‌کشند و در خداوند، رهبران و مشاوران شما هستند، احترام قایل شوید؛ ۱۳و از آنان به‌خاطر کاری که می‌کنند با نهایت محبّت و احترام قدردانی نمایید. با یکدیگر در صلح و صفا زیست کنید.
۱۴ای برادران من، از شما استدعا می‌کنم افراد تنبل و بیکار را توبیخ کنید، اشخاص ترسو را دلداری دهید، از ضعیفان پشتیبانی کنید و نسبت به همهٔ مردم بردبار باشید. ۱۵↵ مواظب باشید که هیچ‌کس بدی را با بدی تلافی نکند، بلکه هدف شما این باشد که پیوسته به یکدیگر و به همهٔ مردم نیکویی کنید.
۱۶↵ همیشه شادمان باشید ۱۷↵ و پیوسته دعا کنید. ۱۸↵ برای هرچه که پیش می‌آید، خدا را شکر کنید. زیرا خدا در مسیح عیسی از شما همین انتظار را دارد.
۱۹روح‌القدس را محدود نسازید. ۲۰نبوّتها را ناچیز نشمارید. ۲۱همه‌چیز را بیازمایید و آنچه را که نیکوست برای خود نگاه دارید. ۲۲از هر نوع بدی دوری کنید.
۲۳خدایی که سرچشمهٔ آرامش است، شما را کاملاً پاک گرداند و عطا فرماید که روح و جان و بدن شما سالم بماند تا در وقت آمدن خداوند ما عیسی مسیح، از هر نوع عیب و نقصی به دور باشید.۲۴او که شما را به سوی خود دعوت کرده است، قابل اعتماد است و این کار را خواهد کرد.
خاتمه
۲۵ای برادران، برای ما دعا کنید. ۲۶همهٔ ایمانداران را با بوسهٔ مقدّسانه سلام گویید. ۲۷شما را به نام خداوند موظّف می‌سازم که این نامه را برای تمام ایمانداران بخوانید. ۲۸فیض خداوند ما عیسی مسیح با شما باد.

دیدگاهتان را بنویسید