دوم تسالونیکیان باب ۳

image_pdfimage_print
برای ما دعا کنید
۱دیگر اینکه، ای برادران، برای ما دعا کنید تا پیام خداوند نیز به سرعت منتشر و با احترام پذیرفته گردد، همان‌طور که در میان شما شد. ۲و دعا کنید که خدا ما را از دست افراد بداخلاق و بدکار نجات بخشد؛ زیرا همهٔ مردم به آن پیام ایمان ندارند.
۳↵ امّا خداوند قابل اعتماد است. او شما را تقویت خواهد فرمود و از آن شریر حفظ خواهد کرد. ۴ما، در خداوند به شما اطمینان کامل داریم که دستورهای ما را به عمل می‌آورید و همچنان به عمل خواهید آورد. ۵↵ خداوند دلهای شما را به سوی محبّت خدا و بردباری مسیح هدایت فرماید.
همه باید کار کنند
۶ای برادران، ما به نام عیسی مسیح خداوند به شما فرمان می‌دهیم که از هر ایمانداری که تنبلی می‌کند و مطابق تعالیمی که ما داده‌ایم رفتار نمی‌کند، دوری جویید. ۷زیرا شما خوب می‌دانید برای اینکه از ما سرمشق بگیرید چه باید بکنید. ما در میان شما بیکار نبودیم، ۸نان هیچ‌کس را مفت نخوردیم، بلکه شب و روز برای امرار معاش خود کار کردیم و زحمت کشیدیم تا به هیچ‌کس از شما تحمیل نشویم. ۹علّتش این نبود که استحقاق آن را نداشتیم؛ بلکه می‌خواستیم سرمشقی به شما بدهیم که از آن پیروی کنید. ۱۰حتّی هنگامی‌که نزد شما بودیم دستور دادیم هرکس که نمی‌خواهد کار کند، حقّ غذا خوردن هم ندارد.
۱۱ما می‌شنویم که افرادی در میان شما هستند که تنبلی پیشه کرده‌اند و به عوض اینکه خود کار کنند، در کار دیگران فضولی می‌کنند. ۱۲به نام عیسی مسیح خداوند چنین اشخاص را نصیحت می‌کنم و به آنها فرمان می‌دهم که در سکوت به کار بپردازند تا نانی به دست آورند.
۱۳امّا شما ای برادران، از نیکی کردن خسته نشوید. ۱۴اگر کسی در آنجا باشد که از آنچه در این نامه نوشتیم اطاعت نمی‌کند، مراقب او باشید و مطلقاً با او رفت و آمد نکنید تا شرمنده شود. ۱۵او را دشمن نشمارید، بلکه مانند یک ایماندار به او اخطار کنید.
خاتمه
۱۶خود خداوند که سرچشمهٔ آرامش است، همواره و در هر مورد به شما آرامش عطا فرماید و با همهٔ شما باشد. ۱۷من، پولس، با خط خود درود می‌فرستم. این امضاء، هر نامه‌ای را که از طرف من باشد تصدیق می‌کند و این است دست خط من. ۱۸فیض خداوند ما عیسی مسیح با همهٔ شما باد.

دیدگاهتان را بنویسید