مسیحیان هلندی خانه های خود را در اختیار پناهجویان قرار می دهند

image_pdfimage_print
مسیحیان هلندی خانه های خود را در اختیار پناهجویان قرار می دهند
مسیحیان هلندی خانه های خود را در اختیار پناهجویان قرار می دهند

در طول تعطیلات که خانواده های آمرسفورتی به سفر میروند میتوانند خانه هایشان را در اختیار این افراد بگذارند که هم از خانه آنها مراقبت کنند هم بتوانند دوباره به شهری که با دوستانشان یک ارتباط دوستی برقرار کرده بودند بازگردند.

رئیس اتحادیه مسیحیان شهر آمرسفورت هلند خانه های این منطقه را در تعطیلات در اختیار پناهنده ها قرار داد.

در طول تعطیلات تابستانی امسال ١٢ پناهنده در هشت خانه در آمرسفورت اقامت داده شدند. این یک ایده ازطرف خانم کندی رئیس اتحادیه مسیحیان شهر آمرسفورت بود.

به نقل از فیس بوک «از استرالیا تا سوئد خبر» از سپتامبر سال گذشته ١٠٢ پناهنده در سالن ورزشی شهر آمرسفورت اسکان داده شده بودند. آنها در طول مدت هفت ماهی که آنجا اسکان داشتند باهم آشنا شده و ارتباط دوستی و صمیمی بین آنها برقرار شده بود ولی بعد از این مدت میبایست در دیگر مراکز اسکان در شهرهای دیگر پخش می شدند که در آنجا در لیست انتظار برای پیدا کردن خانه قرار گیرند.

خانم کندی این ایده را مطرح کرد که در طول تعطیلات که خانواده های آمرسفورتی به سفر میروند میتوانند خانه هایشان را در اختیار این افراد بگذارند که هم از خانه آنها مراقبت کنند هم بتوانند دوباره به شهری که با دوستانشان یک ارتباط دوستی برقرار کرده بودند بازگردند.
مردم با شنیدن این نظر مشتاق بودند و حتی خود خانم کندی هم خانه خودش را در اختیار سه پناهنده قرار داد و در پایان تعطیلات خانه اش را تمیز و مرتب تحویل گرفت.

خانم کندی می گوید من از این بابت نگران نبودم. این افراد را از چند ماه قبل می‌شناختم. و مطمئن بودم که همه‌چیز خوب پیش می‌رود و حتی به آن‌ها گفتم اگر می‌خواهند می‌توانند از دوستانشان نیز دعوت کنند که به آنجا بیایند و از هر پنج اتاق‌ خواب من می‌توانند استفاده کنند. آن‌ها برای من عکسی در واتس آپ ارسال کردند که در آن، خانه پر از آدم بود و آن‌ها در حال پخت‌ و پز در آشپزخانه بودند.

اما خوشبختانه در طول آن مدت هیچ‌چیز خراب نشده بود و آن‌ها به‌خوبی از خانه مراقبت کرده بودند. خانم کندی با آن‌ها قرار گذاشته بود که در صورت مشکل و خراب شدن وسیله‌ای آن را صادقانه بگویند.

او همچنین می‌گوید ممکن است این پروژه بعد از تابستان هم ادامه یابد. همواره پیشنهاد‌های زیادی را از مردم حتی در شهرهای دورتر می‌گیرم که میخواهند خانه هایشان را در اختیار پناهنده‌ها قرار دهند. این یک راه کمک به پناهنده هاست که بتوانند با افرادی که میشناختند و هلندی ها در ارتباط بمانند.

منبع : محبت نیوز

About ASHNAIE

کسی‌که همهٔ این چیزها را تصدیق می‌كند، می‌گوید: «آری! من بزودی می‌آیم!» آمین! بیا ای عیسی، ای خداوند! فیض عیسی خداوند با همهٔ شما باد، آمین!

View all posts by ASHNAIE →

دیدگاهتان را بنویسید