ادعای مسلمانان: مسیح در کتاب مقدس هرگز ادعا نکرده خداوند است!

image_pdfimage_print

 

ادعای مسلمانان: مسیح در کتاب مقدس هرگز ادعا نکرده خداوند است!
ادعای مسلمانان: مسیح در کتاب مقدس هرگز ادعا نکرده خداوند است!

پاسخ:

یک. چنین ادعایی با نظریه تحریف کتاب مقدس کاملا مغایر و متناقض است. یکی از دلایل این نظریه آن است که چون در عهد جدید نوشته شده که مسیح خداوند است، بنابراین متن تحریف شده است. این نظریه می افزاید که در متن اصلی که در دسترس نیست، ذکر شده عیسی، انسان و پیامبر بود.

اگر مسلمانان معتقدند که در عهد جدید به الوهیت مسیح اشاره نشده، پس این سوالات مطرح می شود که چرا ادعا می کنند کتاب مقدس تحریف شده؟ اگر در متن کتاب مقدس کنونی مسیح ادعای خدایی نکرده، چرا مسلمانان هر روز کتاب مقدس را مطالعه نمی کنند؟

دوم. حتی ملحدهایی چون بارت ارمن، سام هریس، دن براون… که کتاب ها و مقالات زیادی بر علیه مسیحیت نوشته اند، مدعی اند که در متن عهد جدید (تعالیم مسیح و رسولان) بارها و به کرات ادعا شده “مسیح خداوند است”.

سوم. طرح این ادعا بیانگر عدم مطالعه کتاب مقدس و توجه مخالفان به شایعات و اتهام هایی است که حتی مسیحیان نیز باور ندارند.

چهارم. حتی اگر نوشته های عهد جدید را در دست نداشتیم، می توانستیم از آثار غیر مسیحی نظیر تلمود و نوشته های مورخین یهودی، یونانی و رومی مانند یوسفوس، تاسیتوس، پلینی، فلاویوس، تالوس، لوسیان، فلگون… نتیجه بگیریم:

در قرن اول میلادی، مردم از همه اقشار شهر و روستا، زن و مرد، برده و آزاد، مسیح را همچون خدا پرستش می کردند.

این شواهد موجود در موزه ها، نشان می دهد عیسی واقعا در میان انسان ها زیست و کارهای خارق العاده به ظهور رساند و پیروانش او را به عنوان خداوند پرستش می کردند.

پنجم. مسیح فرمود:”من و پدر یکی هستیم (یوحنا فصل ۱۰ آیه ۳۰). یهودیان بلافاصله خواستند او را سنگسار کنند. در موقعیت دیگر فرمود:”من قبل از ابراهیم وجود داشتم” رهبران مذهبی که طاقت شنیدن سخنان او را نداشتند، سنگ برداشتند تا او را بکشند (یوحنا فصل ۸ آیات ۵۸- ۵۹).

عیسی زمانی که کودک بود، ستاره شناسان امپراطوری پارس در برابر او سجده کردند و او را پرستیدند (متی فصل ۲ آیه ۱۱). او بارها مورد پرستش قرار گرفت (متی فصل ۱۴ آیه ۳۳ و فصل ۲۸ آیه ۹، انجیل یوحنا فصل ۹ آیه۳۸). فرشتگان، پیامبران و رسولان هرگز اجازه نمی دادند که مورد پرستش قرار بگیرند.

عیسی از رهبران مذهبی یهود پرسید:”چرا داود پادشاه با الهام از خدا، مسیح را خداوند می خواند؟” (متی فصل ۲۲ آیه ۴۳).

نویسنده مقاله: مهران پورپشنگ

About ASHNAIE

کسی‌که همهٔ این چیزها را تصدیق می‌كند، می‌گوید: «آری! من بزودی می‌آیم!» آمین! بیا ای عیسی، ای خداوند! فیض عیسی خداوند با همهٔ شما باد، آمین!

View all posts by ASHNAIE →

دیدگاهتان را بنویسید