نشانه های روح های پلید در افراد چیست؟

image_pdfimage_print

نویسنده مقاله: مهران پورپشنگ

کتاب مقدس تعلیم می دهد که بعضی از مردم تحت تاثیر مستقیم روح های پلید (فرشتگان سقوط کرده)، رفتارهای غیرعادی و نامتعارف دارند. بسیاری از مسیحیان این پرسش را مطرح کرده اند که چگونه می توان پی برد شخصی روح پلید دارد؟ نشانه های حضور روح پلید در افراد چیست؟

در ابتدا باید متذکر شد همه گاهی رفتارهایی نظیر پرخاشگری و ناسازگاری از خود بروز می دهند که دلیل بر تایید فعالیت روح پلید نیست. گاهی افراد تحت تاثیر فعالیت هورمون ها، واکنش منفی نشان می دهند. گاهی اشخاص در مواجهه با بحران ها و مشکلات، صبر و شکیبایی را از دست می دهند و برای مدتی عصبانی و بدخلق می شوند. رفتار ناهنجار عده ای نیز ناشی از اختلالات ژنتیکی است. بنابراین بایستی ابتدا رفتار منفی را ریشه یابی کنیم، تا مبادا به مردم انگ “دیوزده” بچسبانیم.

نشانه های روح پلید در افراد چه می باشند؟

طبق تعلیم کتاب مقدس:

یک. این افراد قادر به کنترل رفتار خود نیستند. مثلا روح پلید از طریق آن شخص با مردم سخن می گوید (مرقس فصل ۱ آیات ۲۳- ۲۴) . در مواردی نیز روح پلید مانع تکلم می شود (متی فصل ۹ آیه ۳۳)، در حالی که قبل از آن، لال نبود.

دوم. کسانی که در گذشته، افراد کاملا عادی و بی آزار بوده اند، ناگهان به شخصیت خطرناک و غیر قابل تحملی تبدیل می شوند (متی فصل ۸ آیه ۲۸).

سوم. کسانی که تحت اسارت روح پلید در می آیند، لحن صدای شان متفاوت می شود. مرقس گزارش می دهد که مردی فریاد کنان با مسیح سخن می گفت (مرقس فصل ۵ آیات ۷- ۸).

چهارم. شخص دیوزده به آسانی هویت مومنین مسیحی را تشخیص می دهد، حتی اگر آنان را هرگز ندیده باشد (مرقس فصل ۱ آیات ۲۳- ۲۴).

پنجم. افرادی که گرفتار روح های پلید می شوند، از قابلیت های جدیدی برخوردار می شوند. برای مثال، مردی در قبرستان ها به سر می برد و هیچکس نمی توانست حتی با زنجیر نیز او را ببندد، چون آنقدر نیرومند بود که زنجیرها را پاره می کرد (مرقس فصل ۵ آیات ۳- ۴).

ششم. مردم و حتی متخصصان نمی توانند شخصی را که در اسارت روح های ناپاک است، کنترل و تربیت کنند (مرقس فصل ۵ آیه ۴).

هفتم. چنین شخصی به خودش و دیگران آسیب می رساند (مرقس فصل ۵ آیه ۵).

هشتم. این افراد تمایل زیادی به کشتن مردم و خودکشی دارند (مرقس فصل ۹ آیه ۲۲).

به طور کلی، نشانه های دیوزدگی، معمولا عارضه روانی تلقی می شوند در حالی که روح های پلید افراد را تحت کنترل و هدایت خود در می آورند تا مقاصد شوم و نابودگر خود را تحقق ببخشند.

با این توصیف، هیچ گونه جای ترس و نگرانی از شیطان و ارواح شریر وجود ندارد، زیرا بدون اجازه خدا قادر به انجام شرارت نیستند. خدا بر همه چیز کنترل کامل دارد. با سلاح های روحانی می توانیم بر شریر غلبه کنیم (افسسیان فصل ۶ آیات ۱۰- ۱۸).

عکس ‏‎Mehran Pourpashang‎‏

نظر

About امید محمدیه

آسمان وزمین زايل خواهد شد اما سخنان من هرگز زوال نخواهدپذیرفت. متی 33 -35

View all posts by امید محمدیه →

دیدگاهتان را بنویسید