پناهجویان افغان در آلمان به کلیساها پناه برده اند

image_pdfimage_print

ترس از اخراج هر روزه پناهجویان افغان بیشتر ی را راهی کلیساهای آلمان می کند

Afghan refugee Faridah visits a course preparing her to convert into christian confession by baptism in Berlin, on October 23, 2016. / AFP PHOTO / CLEMENS BILAN / TO GO WITH AFP STORY BY Jessica BERTHEREAU

به گزارش «محبت نیوز» در طی در ماه های گذشته، در بین بسیاری از مردم افغانستان یک احساس ترس رو به رشد است که شرایط برخورد با پناهجویان افغان در آلمان و در کل اروپا در حال بدتر شدن است.

پس از اولین فرمان دیپورت در تاریخ ۱۴ دسامبر ۲۰۱۶ و دیپورت شدن ۳۴ مرد جوان از فرانکفورت به کابل این ترس در حال رشد است وحالا با تشدید این سختگیری ها کار به پاسخگویی مسئولان مربوطه برای رقم و تعداد اخراجی ها و علت و دلیل پایین آمدن آمار آنان کشیده  شده است!

در همین راستا سخنگوی وزارت کشور آلمان گفته است: «علت اینکه بجای ۵۰ مهاجر این هفته ۱۸ تبعه افغان از این کشور اخراج شدند، مشکلات پزشکی و مخفی شدن بعضی از آنها در کلیسا بوده است.»

توبیاس پلات سخنگوی وزارت کشور آلمان در این رابطه گفت:

علت آن است که برخی به دلیل مشکلات پزشکی و همچنین برخی در کلیساها مخفی شده و از پرواز جا ماندند.

وی افزود: «دولت برای مواجه به این موضوع اقداماتی از جمله عدم اعلام زمان پروازها به مهاجران، را در نظر گرفته است.»

سخنگوی وزارت خارجه آلمان ادامه داد: در سال ۲۰۱۶،‌ ۷۰۰ هزار نفر تقاضای پناهندگی داده بودند که از این میان تقاضای ۳۰۰ هزار نفر پذیرفته نشده و دولت آلمان قصد دارد این افراد را هر چه زودتر از خاک این کشور اخراج کند.

About منبع : محبت نیوز

View all posts by منبع : محبت نیوز →

دیدگاهتان را بنویسید