غسل تعمید هزاران مسیحی در آبهای یخ زده مسکو+ویدئو

image_pdfimage_print

بسیاری از مردم روسیه در حالی که دمای هوای هفته های آخر ماه ژانویه در مناطقی تا منفی ۲۰ درجه می‌رسید، برهنه در آب یخ فرو رفتند.

moscow_rusia

به گزارش«محبت نیوز» تقریبن ۹۰ هزار نفر از مسیحیان ارتدوکس مسکو در شب عید غسل تعمید عیسی مسیح در در رودخانه ها وبرکه های یخ زده این شهر آب تنی کردند.

مسیحیان ارتدوکس روسیه هر ساله این مراسم تعمید را برگزار می کنند، در همین رابطه یک کشیش در میدان انقلاب شهر مسکو مراسم غسل تعمید در آب یخ‌زده امسال را افتتاح کرد. در این محل یخ روی آب به شکل یک صلیب بریده شده بود. در ادامه شهروندان در سرمای منفی ۱۷ درجه و در حالی که برف ملایمی می‌بارید، برهنه وارد این آب شدند.

آب‌تنی در آب های یخ‌زده در روسیه در رودخانه‌ها و دریاچه‌های یخ‌زده یا در استخرهایی که به این منظور آماده شده‌اند، انجام می‌شود. شرکت‌کنندگان در مراسم نباید بیماری دستگاه گردش خون داشته یا الکل نوشیده باشند.

به نقل از اسپوتنیک روسیه، بهاعتقاد اتودکس ها در این روز صدای پدر آسمانی بر فراز آب های رود اردن از ماهیت الهی عیسی مسیح خبر داد. همچنین مسیحیان در این روز به خاطر می آورند که چگونه یحیی تعمید دهنده، عیسی  مسیح را در آبهای رود اردن غسل تعمید داد.

 

About منبع : محبت نیوز

View all posts by منبع : محبت نیوز →

دیدگاهتان را بنویسید