با زیباترین ساختمانهای کلیساهای متروک جهان آشنا شوید

image_pdfimage_print
ساختمان کلیساهایی قدیمی در نقاط مختلف دنیا از جاذبه‌های گردشگری هستند.
Ross-Island-India-800x400
به گزارش«محبت نیوز» بنابر اعلام مجله گردشگری الی‌گشت، برخی از آن‌ها در حین جنگ‌های داخلی و شورش‌ها نقش مهمی ایفا کرده و برخی از آن‌ها نمایش‌دهنده چالش‌های سختی با دنیای مدرن هستند. امروزه همه این آثار باقی‌مانده و معماری‌های شگفت‌انگیز، بخشی از سازه‌های فیزیکی باقی‌مانده‌ای هستند که بازدید از آن‌ها همواره هیجان‌انگیز است.
Yaropolets-Russia-800x400
یاروپولتس (Yaropolets)، روسیه
کلیسای کازان تئوتوکوس (Kazan Theotokos Church) در روسیه، که امروزه یک محوطه متروکه و البته تحت حفاظت است، هنوز به عنوان تنها کلیسای دو گنبده روسیه محسوب می‌شود که توسط کنت مشهور روسیه و ژنرال ارتش این کشور یعنی (ZakharChernyshev) ساخته شد.
Caen-France-800x400
کان(Caen)، فرانسه
بقایای ویرانه کلیسای زیبای سنت اتین (St-Etienne-le-Vieux Church) هنوز در شهر کان، مرکز نورماندی در کشور فرانسه پا برجا باقی مانده است. البته این کلیسا و بخش مهمی از شهر در جریان نبرد مشهور نورماندی در جنگ جهانی دوم، تخریب شد.
Monterano-Rome-800x400
رم، ایتالیا
بقایای کلیسای سن بوناونتورا (San Bonaventura) امروزه در شهر رم و محلی که در گذشته روستای مونترانو (Monterano) در آن قرار داشت، واقع شده است. متاسفانه این روستا و ساکنان آن در آتش‌سوزی مهیب که توسط ارتش فرانسه در انتهای قرن ۱۸ میلادی با سنگدلی و بی‌رحمی تمام ایجاد شد، از بین رفت.
Ross-Island-India-800x400
جزیره رز، هندوستان
جزیره رز (Ross Island) بخشی از جزایر (Andaman) و (Nicobar) در هندوستان محسوب می شود که پیشتر تحت سیطره بریتانیا بوده و تا جنگ جهانی دوم توسط آن‌ها کنترل می‌شد. در سال ۱۹۴۱، یک زمین‌لرزه شدید سبب آسیب‌دیدگی و تخریب بخش‌های زیادی از جزیره شده و باعث شد تا این جزیره متروک شود. امروزه بسیاری از خرابه‌های این ابنیه با شکوه از جمله کلیسای این محل، در این جزیره باقی‌مانده است.
Ani-Turkey-800x400
آنی ، ترکیه
شهر آنی (Ani) در روزگار قرون وسطی، مرکز پادشاهی ارمنستان محسوب می‌شد که بر بخش‌هایی از ارمنستان امروزی و شرق ترکیه فعلی حکومت می‌کرد. بین سال‌های ۹۶۱ تا ۱۰۴۵ این شهر نقش مهمی در منطقه ایفا می‌کرده و در مسیر اصلی‌ترین راه‌های بازرگانی قرار داشته و بسیاری از ابنیه مدرن و هنرمندانه در جهان آن روز در شهر آنی ساخته شده بود. این شهر در قرن ۱۶ و ۱۷ میلادی، متروکه شده و در آن ۱۰۰۱ کلیسای مختلف، باقی ماند که امروزه همچنان پابرجا باقی‌مانده و مشهورترین آن‌ها کلیسای (Redeemer) نام دارد.
Gary-Indiana-400x400
گری، ایندیانا
شهر گری (Gary) در ایالت ایندیانا روزگاری با اوج گرفتن صنعت فولاد، محل تولد گروه موسیقی مشهور (Jackson 5) بود. این شهر در نزدیکی شیکاگو، ایلینویز قرار داشته و با رشد صنعت فولاد، به وجود آمده و گسترش یافت. در سال ۲۰۱۳ تخمین زده شد که بیش از یک سوم خانه‌های این شهر متروکه بوده و مردم، آن را ترک کرده‌اند. در این میان بسیاری از ساختمان‌های عمومی مانند (Methodist Church) نیز متروک و بلااستفاده شدند.

About منبع : محبت نیوز

View all posts by منبع : محبت نیوز →

دیدگاهتان را بنویسید