با ترسناک ترین ساختمان کلیسای متروکه جهان آشنا شوید+عکس

image_pdfimage_print

کلیسا به عنوان مکانی مقدس و آرام‌بخش برای پرستش خداوند است اما در کشور چک کلیسایی وجود دارد که به عنوان ترسناک‌ترین کلیسای متروکه جهان شناخته شده است.

churcu77

به گزارش «محبت نیوز»  کلیسای جورج در سال ۱۳۵۲ میلادی ساخته شده و مربوط به قرون وسطی است. سقف این کلیسا در دهه ۱۹۶۰ زمانی که مراسم ختمی در آن در حال برگزاری بود فروریخت و به‌مرور میزان تخریب آن بیشتر شد. اما مسئولان کلیسا به دلیل نداشتن هزینه تعمیر، مجبور بودند مراسم را بیرون آن برگزار کنند و محلی‌ها زیاد به آنجا نمی‌رفتند.

جاکوب هادراوا هنرمندی بود که توانست با ایده خلاقانه‌اش راه حلی برای تأمین هزینه‌ تعمیر فراهم کند. به او پیشنهاد شده بود طرحی ارائه کند تا مردم محلی و گردشگران را برای دیدن کلیسا جذب کند. عدم موفقیت وی به معنای پایان کار کلیسا بود.

خوشبختانه موفق هم شد. این هنرمند از گچ و مواد نورانی مجسمه‌هایی به شکل ارواح ساخت و آنها را داخل کلیسا روی نیمکت‌ها قرار داد. محلی‌ها و گردشگران می‌توانند کنار آنها بنشینند و عکس بگیرند.

گفته می‌شود این ارواح نماد سربازان آلمانی هستند که پیش از جنگ جهانی دوم در این منطقه زندگی می‌کردند و ظاهرن یکشنبه‌ها برای عبادت به کلیسا می‌رفتند.

church88

About منبع : محبت نیوز

View all posts by منبع : محبت نیوز →

دیدگاهتان را بنویسید