آیا عیسی مسیح ازدواج کرده بود؟

image_pdfimage_print

آیا عیسی مسیح ازدواج کرده بود؟
آیا عیسی مسیح ازدواج کرده بود؟

imandaran:
عیسی مسیح قطعا ازدواج نکرده بود. امروزه افسانه های رایجی در مورد ازدواج عیسی مسیح با مریم مجدلیه وجود دارد. این افسانه کاملا نادرست اند و هیچ پایه و اساس مذهبی یا تاریخی ندارد و مطابق کتاب مقدس نیستتد. در حالی که چند انجیل عرفانی به رابطه ای نزدیک بین عیسی و مریم مجدلیه اشاره می کنند، هیچ یک از آنها به طور خاص بیان نمی کند که عیسی با مریم مجدلیه ازدواج کرده بود، و یا هیچ گونه رابطه ی عاشقانه ای با او داشت. نزدیک ‌ترین مطلب در این موضوع، آنست که یکی‌ از آنها اشاره می‌کند که عیسی مسیح مریم مجدلیه را بوسید، که به سادگی‌ قابل اشاره به یک بوسه‌ از سر محبت است. افزون بر این، حتی اگر اناجیل عرفانی مستقیماً بیان می کردند که عیسی مسیح با مریم مجدلیه ازدواج کرده بود، باز هم به هیچ وجه قابل اتکا‌ نبود، زیرا ثابت شده است که همه ی اناجیل عرفانی اختراعاتی جعلی برای ایجاد تصویری عارفانه از عیسی مسیح اند.

اگر عیسی ازدواج کرده بود، کتاب مقدس آن را به ما می گفت ، و یا چند گزاره بدون ابهام در مورد این واقعیت وجود داشت. کتاب مقدس در مورد چنین مسئله مهمی به طور کامل ساکت نمی ماند. کتاب مقدس به مادر عیسی، پدر خوانده، برادر خوانده و خواهر خوانده های او اشاره می کند. چرا ذکر این واقعیت که عیسی مسیح همسر داشته است را نادیده گرفته است؟
کسانی که بر این باورند یا آموزش می دهند که عیسی ازدواج کرده بود،این کار را برای این انجام می دهند که تلاش کنند به او بیشتر جنبه ی انسانی‌ ببخشند، او را معمولی تر و مانند بقیه نشان دهند. مردم در حقیقت نمی خواهند باور داشته باشند که عیسی خدا در جسم بود (یوحنا ۱: ۱، ۱۴، ۳۰:۱۰ ).بنابراین، آنها افسانه هایی در مورد عیسی مسیحی که ازدواج کرده بود، فرزند داشت، و همانند یک انسان عادی بود را اختراع و باور کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید