مفهوم این آیه چیست ؟

image_pdfimage_print

 

بیست عملکرد کتاب مقدس در زندگی‌ ما

مزمور ۱۹
دو شهادت در حق خدا

شهادت طبیعت
آسمانها عظمت خدا را بیان می‌کنند؛ نمایش شگفت‌انگیزی از صنعت او می‌باشند. شبانه‌روز وجود خدا را اعلام می‌کنند. بدون صدا یا حرفی پیغامشان به تمام نقاط گیتی می‌رسد. خورشید در آسمان می‌باشد، آنجا که خدا برایش مقرر فرموده است، مانند دامادی که به‌سوی عروس برود، یا قهرمانی که از شوق در انتظار مسابقه باشد، در آسمان در حرکت است و پرتوافکنی می‌کند. خورشید از سرتاسر آسمان می‌گذرد و هیچ‌چیز از حرارتش مستور نیست.

شهادت شریعت خدا
قوانین خدا کامل می‌باشند. ما را محافظت می‌کنند و حکیم می‌گردانند و به ما شادی و نور می‌بخشند. شریعت خدا درست و کامل می‌باشد. خدا را حرمت داشتن، ما را پاک نگاه می‌دارد و به طریق جاودانی هدایت می‌نماید. احکام او از طلا مرغوب‌تر و از قطرات شانه عسل شیرین‌تر هستند. زیرا ما را از خطر آگاه می‌سازند و مطیعان خود را توفیق می‌بخشند.

یاری خواستن از خدا
اما چگونه بدانم که چه گناهانی در وجود من نهفته است؟ مرا از این خطایای مخفی طاهر کن. مرا از انجام خطایای عمدی بازدار. در ترک نمودن آنها یاری‌ام فرما. آنگاه از قید خطا آزاد و از جرم عظیم مبرا خواهم شد. سخنان زبانم و تفکر دلم منظور نظر تو باشد ای خداوندی که صخره و رهاننده من هستی.

آمین

دیدگاهتان را بنویسید