چه کسی می تواند نجات پیدا کند؟

image_pdfimage_print
چه کسی می تواند نجات پیدا کند؟
چه کسی می تواند نجات پیدا کند؟
جواب: عیسی به طور واضح در (یوحنا فصل ۳ آیه ۱۶) می گوید که هرکس به او ایمان آورد نجات پیدا خواهد کرد: “زیرا خدا بقدری مردم جهان را دوست دارد که یگانه فرزند خود را فرستاده است، تا هر که به او ایمان آورد، هلاک نشود بلکه زندگی جاوید بیابد. ”

این “هر که” شامل شما و هر شخص دیگری در این دنیا می شود.

کتاب مقدس می گوید که اگر نجات بر حسب تلاش خود ما حاصل می شد، هیچ کس نجات پیدا نمی کرد:

“زیرا همه گناه کرده‌اند و هیچکس به آن کمال مطلوب و پرجلالی که خدا انتظار دارد، نرسیده است. “(رومیان فصل ۳ آیه۲۳). مزامیر فصل ۱۴۳ آیه ۲ این را اضافه می کند: “بندۀ خود را محاکمه نکن، زیرا هیچکس در نزد تو عادل و بی‌گناه نیست.”همچنین رومیان فصل ۳ آیه ۱۰ تصدیق می نماید: ” هیچکس نیکوکار نیست، در تمام عالم، یک بی‌گناه هم یافت نمی‌شود.”

ما نمی توانیم خود را نجات دهیم. درعوض، با ایمان آوردن به عیسی مسیح نجات می یابیم. افسسیان فصل ۲ آیه های ۸ تا۹ به ما می گوید: “ بنابراین، در اثر بخشش رایگان و مهربانی خدا و توسط ایمانتان به مسیح است که نجات یافته‌اید؛ و این کار شما نیست، بلکه هدیۀ خداست. ۹نجات نتیجۀ اعمال خوب ما نیست، از اینرو هیچکس نمی‌تواند به خود ببالد.”

ما از طریق لطف خداوند نجات یافته ایم؛ و لطف، همانطور که از معنایش پیداست، نمی تواند کسب شود. ما استحقاق نجات را نداریم و تنها از طریق ایمان آن را به دست می آوریم.

فیض خداوند برای پوشاندن تمام گناهان کافی است (رومیان فصل ۵ آیه ۲۰). کتاب مقدس پر از نمونه های افراد مختلفی است که از گذشته گناه آلود خود نجات یافته اند. پولس رسول، به مسیحیانی که در گذشته در اشکال گوناگونی از گناه مانند شهوت رانی، بت پرستی، زناکاری، لواط ، دزدی، طمعکاری و مستی زندگی می کردند نامه نوشت. پولس به ایشان می گوید که بعد از نجات :”… اکنون گناهانتان شسته شده، و شما وقف خدا و مورد پسند او شده‌اید، و این در اثر کار خداوند ما عیسی و قدرت روح‌القدس میسر شده است ” (اول قرنتیان فصل ۶ آیه های ۹ تا ۱۱).

پولس رسول، مسیحیان را مورد آزار و اذیت قرار می داد؛ با مرگ استیفان موافقت نمود (اعمال رسولان فصل ۸ ایه ۱)، مسیحیان را دستگیر نموده و آنها را به زندان می انداخت (اعمال رسولان فصل ۸ آیه ۳) او بعدها می نویسد:” گرچه قبلاً به مسیح کفر می‌گفتم و مسیحیان را تعقیب می‌کردم و آزار و شکنجه می‌دادم، اما خدا بر من رحم فرمود، زیرا نمی‌دانستم چه می‌کنم و هنوز مسیح را نشناخته بودم. وه که خداوند ما چه مهربان و پر محبت است! او نشان داد که چگونه به او ایمان بیاورم و از محبت مسیح عیسی لبریز شوم. این حقیقت چقدر عالی است و چقدر آرزو دارم همه آن را بپذیرند که عیسی مسیح به جهان آمد تا گناهکاران را نجات بخشد. من خود، بزرگترین گناهکاران هستم، ” (اول تیموتائوس فصل ۱ آیه های ۱۳ تا ۱۵).

خداوند معمولاً افراد غیرمتعارفی را برای پیش برد اهدافش بکار میگیرد. او سارقی بر روی صلیب را چند دقیقه قبل از مرگش نجات داد (لوقا فصل ۲۳ آیه های ۴۲ تا ۴۳). از آزاردهنده کلیسا (پولس)، ماهیگیری که او را رد کرده بود (پطرس)، سرباز رومی و خانواده اش (اعمال رسولان ۱۰)، برده ای فراری (اونیسیموس در کتاب فیلیمون)، و بسیاری دیگر بهره گرفت. هیچ کسی وجود ندارد که خداوند قادر به نجات او نباشد (به اشعیا فصل ۵۰ آیه ۲ مراجعه کنید). ما نیز باید با ایمان قلبی واکنش نشان داده و هدیه رایگانِ زندگی ابدی را دریافت کنیم.

چه کسی می تواند نجات یابد؟ یک چیز قطعی است: شما می توانید؛ اگر عیسی مسیح را به عنوان ناجی خود بپذیرید! اگر مطمئن نیستید که عیسی را به عنوان نجات دهنده خود پذیرفته اید، می توانید با دعایی به مانند دعای زیر هم اکنون این اطمینان را حاصل نمایید:

“خداوندا من درک می کنم که گناهکار هستم و هرگز با کارهای نیک خود نمی توانم به بهشت برسم. اکنون ایمان خود را بر عیسی مسیح قرار می دهم، که به عنوان پسر خدا برای گناهان من مرد، و از مرگ رستاخیز پیدا کرد تا به من زندگی ابدی بدهد. گناهان من را ببخش و به من کمک کن تا با تو زندگی کنم. شکرگزارم که مرا می پذیری و به من زندگی ابدی می بخشی.”

منبع: www.gotquestions.org

About Sina

کسی‌که همهٔ این چیزها را تصدیق می‌كند، می‌گوید: «آری! من بزودی می‌آیم!» آمین! بیا ای عیسی، ای خداوند! فیض عیسی خداوند با همهٔ شما باد، آمین!

View all posts by Sina →