ضد مسیح کیست؟

image_pdfimage_print
ضد مسیح کیست؟
ضد مسیح کیست؟
فرضیات بسیار زیادی درباره‌ی هویت “ضد مسیح” وجود دارند. برخی از مشهورترین افرادی که مورد این ظن هستند، ولادمیر پوتین، محمود احمدی‌نژاد، پاپ بندیکت شانزدهم می‌باشند. در آمریکا رئیس جمهورهای پیشین از قبیل بیل کلینتون و جرج بوش، و رئیس جمهور فعلی، باراک اوباما بیشتر از دیگران برای ضد مسیح بودن کاندید هستند. بنابراین، ضد مسیح کیست و ما چگونه می‌توانیم او را شناسایی کنیم؟

کتاب مقدس هیچ مطلب خاصی درباره ملیت ضد مسیح و اینکه اهل کجاست به ما نگفته است. بسیاری از محققین کتاب مقدس گمانه‌زنی می‌کنند که او از کنفدراسیون ده ملت متحد و یا امپراطوری نوظهور روم خواهد آمد (دانیال ۲۴:۷-۲۵؛ مکاشفه ۷:۱۷). برخی او را یک یهودی می دانند که ادعای مسیح بودن خواهد کرد. اما همه‌ی اینها فقط فرضیات می باشند، زیرا کتاب مقدس در هیچ جایی به طور مشخص عنوان نکرده که او اهل کجاست و از کدام نژاد می باشد. یک روز، ضد مسیح آشکار خواهد شد. دوم تسالونیکیان ۳:۲-۴ به ما می گوید که چگونه ضد مسیح را تشخیص خواهیم داد: “مگذارید هیچ‌کس به هیچ طریقی شما را فریب دهد. زیرا تا نخست آن عِصیان واقع نشود و آن مرد بی‌دین که فرزند هلاکت است به ظهور نرسد، آن روز فرا نخواهد رسید. او با هرآنچه خدا خوانده می‌شود و مورد پرستش قرار می‌گیرد، مخالفت می‌ورزد و خود را بالاتر قرار می‌دهد، تا آنجا که در معبد خدا جلوس می‌کند و خود را خدا معرفی می‌نماید.”

احتمال دارد کسانی که هنگام ظهور ضد مسیح زنده هستند با دیدن هویت او بسیار شگفت‌زده شوند. ضد مسیح ممکن است امروز زنده باشد و یا نباشد. مارتین لوتر اعتقاد داشت که پاپ زمان او، ضد مسیح بود. در سالهای ۱۹۴۰، خیلی‌ها اعتقاد داشتند که آدولف هیتلر همان ضد مسیح است. کسانی که چندین سده قبل زندگی می کردند به همان اندازه در رابطه با هویت ضد مسیح (مطابق زمان خویش) مطمئن بودند. تاکنون که همه‌ی آنها اشتباه کرده‌اند. ما باید همه‌ی گمانه‌زنی‌ها را کنار بگذاریم و بر روی آنچه کتاب مقدس در مورد هویت ضد مسیح می‌گوید تمرکز کنیم. مکاشفه ۵:۱۳-۸ می گوید: “به وحش دهانی داده شد تا سخنان نخوت‌بار و کفرآمیز بگوید، و اجازه یافت تا اقتدار خود را چهل و دو ماه به کار بَرَد. پس دهان خود را به کفرگویی بر خدا گشود و به نام او و به مسکن او، یعنی آنان که در آسمان می‌زیند، اهانت کرد. به او اجازه داده شد با مقدسین بجنگد و بر آنها پیروز شود؛ و به او اقتدار بر هر طایفه و ملت و زبان و قوم داده شد. همه‌ی ساکنان زمین آن وحش را خواهند پرستید— همه‌ی آن کسان که نامشان در آن دفتر حیات نیامده که از آنِ آن بره است که از بدو آفرینش جهان ذبح شده بود.”

منبع: www.gotquestions.org

About ASHNAIE

کسی‌که همهٔ این چیزها را تصدیق می‌كند، می‌گوید: «آری! من بزودی می‌آیم!» آمین! بیا ای عیسی، ای خداوند! فیض عیسی خداوند با همهٔ شما باد، آمین!

View all posts by ASHNAIE →

دیدگاهتان را بنویسید