کتاب مقدس درباره جنگ روحانی چه می گوید؟

image_pdfimage_print
SONY DSC

در مورد جنگ روحانی دو اشتباه اساسی وجود دارد – پافشاری بیش از اندازه یا در کل بی اعتنایی کردن. بعضی ها هر گناه، اختلاف نظر، و یا مشکلی را به گردن ارواح شریر می اندازند که باید آنها را بیرون کنند. برخی دیگر هم کاملا دنیای روحانی را، که کتاب مقدس می گوید جنگ ما در واقع با قدرت های روحانی است، نادیده می گیرند. کلید موفقیت در جنگهای روحانی پیدا کردن تعادل کتاب مقدسی است. عیسی مسیح گاهی ارواح شریر را از مردم بیرون می کرد و گاهی آنها را بدون اینکه اشاره ای به ارواح شریر بکند شفا می داد. پولس رسول از مسیحیان می خواهد که با گناه در درون خودشان (رومیان فصل ۶) و بر ضد ارواح شریر بجنگند (افسسیان فصل ۶ آیه های ۱۰ تا ۱۸).

افسسیان فصل ۶ آیه های ۱۰ تا ۱۲ می گوید، “در خاتمه از شما می‌خواهم که از قدرت عظیم خداوند در درون خود، نیرو بگیرید و زورآور شوید! خود را با تمام سلاح‌های خدا مجهز کنید تا بتوانید در برابر وسوسه‌ها و نیرنگهای شیطان ایستادگی نمایید. بدانید که جنگ ما با انسانها نیست، انسانهایی که گوشت و خون دارند؛ بلکه ما با موجودات نامرئی می‌جنگیم که بر دنیای نامرئی حکومت می‌کنند، یعنی بر موجودات شیطانی و فرمانروایان شرور تاریکی. بلی، جنگ ما با اینهاست، با لشکرهایی از ارواح شرور که در دنیای ارواح زندگی می‌کنند”. این قسمت حقایق مهمی را به ما درس می دهد. ما فقط می توانیم در قدرت خداوند قوی باشیم، اسلحه خداست که از ما محافظت می کند، و جنگ ما در نهایت بر ضد نیروهای شریر این دنیاست.

افسسیان فصل ۶ آیه های ۱۳ تا ۱۸ درباره اسلحه های روحانی به ما توضیح می دهد. ما باید با کمربند راستی، زره عدالت، مژده صلح، سپر ایمان، کلاه خود نجات، شمشیر روح القدس، و دعا در روح، محکم و پایدار بایستیم. در جنگ روحانی هر یک از این اسلحه ها نمایانگر چه چیزهایی هستند؟ ما باید حقیقت را بشناسیم، به حقیقت ایمان بیاوریم و حقیقت را اعلام کنیم. ما باید در این حقیقت آرام بگیریم که بخاطر قربانی شدن مسیح برای ما، تبرئه شده ایم. ما باید انجیل را اعلام کنیم هر چند که با مخالفت روبرو شویم. ما از ایمانمان بر نمی گردیم، هر چقدر که حملات به ما زیاد باشند. آخرین دفاع ما، اطمینان ما به نجات است، اطمینانی که هیچ نیروی روحانی نمی تواند آنرا از ما بگیرد. سلاح حمله ما کلام خداست، نه عقیده یا احساسات خودمان. ما باید با قدرت و اراده روح القدس دعا کنیم. 

عیسی مسیح بهترین مثال در جنگ روحانی مقابله با وسوسه می باشد. مشاهده کنید که عیسی مسیح چگونه در بیابان حمله مستقیم شیطان برای وسوسه کردن او را کنترل کرد (متی فصل ۴ آیه های ۱ تا ۱۱). هر وسوسه ای را با عبارت “کتاب مقدس می گوید” جواب داده است. کلام خدای زنده، قوی ترین اسلحه بر ضد وسوسه های شیطان است. “کلام تو را در دل خود حفظ می‌کنم و بخاطر می‌سپارم تا مبادا نسبت به تو گناه ورزم!” (مزامیر فصل ۱۱۹ آیه ۱۱). 

یک هشدار در مورد جنگ روحانی لازم است. نام عیسی مسیح یک وِرد و جادو نیست که به زبان آوردن آن، باعث شود تا ارواح شریر از ما دور شوند. هفت پسر «اسکیوا» نمونه ای از کسانی هستند که تَوَهُم قدرتی را دارند که در حقیقت به آنها داده نشده است (اعمال رسولان فصل ۱۹ آیه های ۱۳ تا ۱۶). حتی میکاییل که از فرشتگان نزدیک خداوند است نیز شیطان را با تکیه بر قدرت خودش توبیخ نکرد بلکه گفت: “«خداوند تو را توبیخ فرماید! »” (یهودا آیه ۹). زمانیکه ما حتی حرف زدن با شیطان را آغاز می کنیم در خطر گمراه شدن، مانند حوا، قرار می گیریم (پیدایش فصل ۳ آیه های ۱ تا ۷). تمرکز ما باید بر روی خدا باشد نه ارواح شریر، ما با خداوند صحبت می کنیم، نه با ارواح شریر. 

بطور خلاصه، کلید های موفقیت در جنگ روحانی چه هستند؟ اول اینکه بر قدرت خدا تکیه کنیم، نه قدرت خود. خودمان را با اسلحه کامل خدا مسلح کنیم. جذب قدرت کلام خدا شویم (کلام خدا، شمشیر روح است). با پایداری و تقدس دعا کنیم و تنها از خداوند درخواست کنیم. ما محکم می ایستیم (افسسیان فصل ۶ آیه های ۱۳ تا ۱۴)؛ فرمانبردار خداوند هستیم و در برابر شیطان مقاومت می کنیم (یعقوب فصل ۴ آیه ۷) و همه این کارهای را با علم به این حقیقت انجام می دهیم که خداوند حافظ و نگهدارنده ماست. “او نجات دهنده و تنها صخرۀ پناهگاه من است؛ او قلعۀ محافظ من است، پس هرگز شکست نخواهم خورد” (مزامیر فصل ۶۲ آیه ۲).

About ASHNAIE

کسی‌که همهٔ این چیزها را تصدیق می‌كند، می‌گوید: «آری! من بزودی می‌آیم!» آمین! بیا ای عیسی، ای خداوند! فیض عیسی خداوند با همهٔ شما باد، آمین!

View all posts by ASHNAIE →

دیدگاهتان را بنویسید