مقصود مسیح از “در مقابل در ایستاده، آن را می کوبم” چیست؟ (مکاشفه فصل ۳ آیه ۲۰)

image_pdfimage_print
مقصود مسیح از "در مقابل در ایستاده، آن را می کوبم" چیست؟ (مکاشفه فصل 3 آیه 20)
مقصود مسیح از “در مقابل در ایستاده، آن را می کوبم” چیست؟ (مکاشفه فصل ۳ آیه ۲۰)

مسیح به کلیسای لائودیکیه چنین پیام داد:” اینک بر در ایستاده می کوبم. هر که صدای مرا بشنود و در را بگشاید، داخل شده و با او دوستی دائمی برقرار خواهم کرد و او نیز با من” (مکاشفه فصل ۳ آیه ۲۰).

ما معمولا این آیه را برای بی ایمانان به کار می بریم. اما چرا مسیح به یک کلیسا چنین پیامی می دهد؟

لائودیکیه شهری بود در آسیای صغیر که امروزه ترکیه نامیده می شود. این شهرکه توسط سلسله یونانی “سلوکیه” در حدود ۲۵۰ قبل از میلاد بنا شد، بعدها جزء قلمرو امپراطوری روم گردید. در زمان رومی ها، لائودیکیه از نظر تجاری بسیار پیشرفت کرد.

طبق روایت تاریخ، در سال ۵۰ میلادی زلزله ای شهر لاودیکیه را ویران کرد. دولت روم تصمیم گرفت این شهر را بازسازی کند، ولی اهالی آن کمک امپراطور را نپذیرفتند و با هزینه خودشان شهر را دوباره بنا کردند. بدین سان، عبارت معروفی را بر سر زبان ها انداخت:”مردم لائودیکیه، نه از انسان کمک می گیرند و نه از خدا.”

موقعیت جغرافیایی این شهر آن را به مرکز مهم تجاری میان شهرها و ملل مختلف تبدیل کرده بود. علاوه بر آن که در اطراف شهر زمین های حاصلخیزی وجود داشت.

از آن جا که مردم لائودیکیه در رفاه و آسایش به سر می بردند، نیازی به خدا نداشتند. این طرز تفکر به کلیسای این شهر نیز راه یافته بود. از پیام مسیح درمی یابیم که اتکاء به خودشان به جای توکل و اعتماد به خدا در میان اعضاء کلیسا وجود داشت. در نتیجه از وضعیت روحانی رضایتبخشی برخودار نبودند. بی خبری و ناآگاهی کلیسا از وضعیتش (آیات ۱۷- ۱۸)، آن را به شرایط وحشتناکی سوق می داد.

مسیح در پیامش از این کلیسا تقدیر نکرد. با این توصیف، او همچنان به این کلیسا وفادار بود. بنابراین به خطاب کلیسای لائودیکیه گفت:” اینک بر در ایستاده می کوبم. هر که صدای مرا بشنود و در را بگشاید، داخل شده و با او دوستی دائمی برقرار خواهم کرد و او نیز با من” (فصل ۳ آیه ۲۰).

با این توصیف، اکثر ایمانداران مسیحی این آیه را برای بشارت به غیرمسیحیان به کار می برند. هیچیک از مذاهب دنیا در مورد خدایی تعلیم نمی دهد که به سراغ هر انسان آمده و به او بگوید من می خواهم با تو دوست و صمیمی شوم. اما کتاب مقدس تعلیم می دهد خدای قادر مطلق، خالق و آفریننده مشتاق است دوست ما باشد. این حقیقت به شدت تکان دهنده است.

همان لحظه ای که مسیح بر روی صلیب بهای گناهان ما را پراداخت، پرده معبد که مظهر جدایی خدا و انسان بود، به طرز معجزه آسایی از بالا تا پایین پاره شد (متی فصل ۲۷ آیه ۵۱). کلام خدا می فرماید:” این ها همه از طرف خدایی است که توسط عیسی مسیح ما را که قبلا دشمن او بودیم، به دوستان خود مبدل کرده است” (دوم قرنتیان فصل ۵ آیه ۸).

خدا در قلب ما را می کوبد. اما برای وارد شدن به قلب ما به زور وارد نمی شود. او به اراده آزاد ما احترام می گذارد. خدا ما را آزاد گذاشته تا در باز کردن زندگی خود به روی او، خودمان تصمیم بگیریم.

اما واقعیت این است که مسیح نه تنها در قلب غیرمسیحیان، بلکه در قلب هر مسیحی را که به دلایلی در ضعف روحانی به سر می برد نیز می کوبد. وقتی خدا داخل شود، همه چیز را تغییر می دهد و فصل جدیدی در زندگی تان آغاز می شود. خدا می خواهد قسمت دوم زندگی تان تا ابد به مراتب عالی تر از قسمت اول زندگی تان باشد. این حقیقت عالی و عظیم انجیل مسیح است.

نویسنده مقاله: مهران پورپشنگ

About ASHNAIE

کسی‌که همهٔ این چیزها را تصدیق می‌كند، می‌گوید: «آری! من بزودی می‌آیم!» آمین! بیا ای عیسی، ای خداوند! فیض عیسی خداوند با همهٔ شما باد، آمین!

View all posts by ASHNAIE →

دیدگاهتان را بنویسید