سوال یکی از خوانندگان غیر مسیحی: در این بحران جهانی، خدا کجاست؟ چرا هیچ کاری نمی کند؟

image_pdfimage_print
سوال یکی از خوانندگان غیر مسیحی: در این بحران جهانی، خدا کجاست؟ چرا هیچ کاری نمی کند؟
سوال یکی از خوانندگان غیر مسیحی: در این بحران جهانی، خدا کجاست؟ چرا هیچ کاری نمی کند؟

پاسخ: سوال آن است اگر همه مردم ژاپن به یک کشور قحطی زده مهاجرت کنند، آیا آن کشور هم چنان قحطی زده باقی خواهد ماند؟ اگر مردم آن کشور قحطی زده به ژاپن خالی از سکنه بروند، در آن جا هم از قحطی رنج خواهند برد. مشکل در اندیشه طرز فکر جامعه است و ریشه در خداوند ندارد. در مکزیک زلزله رخ می دهد و حداقل هزاران تن می میرند. در شمال مکزیک، ایالت کالیفرنیا است. هرگاه زلزله ای قوی به وقوع می پیوندد، فقط خسارات کمی به بار می آید و شاید دو سه نفر به طور سطحی زخمی شوند. چرا؟ چون ساخت و ساز ساختمان ها در کالیفرنیا بر اساس اصول معماری است. اگر در مکزیک مهندسان و معماران تقلب می کنند، آیا خدا مقصر است؟

گاهی تا وقتی تاثیر منفی یک نگرش، مشاهده و احساس نشود، مردم هرگز از آن ایدئولوژی دست نمی کشند. اتفاقات ناگوار و ناخوشایند سبب می شود که انسان ها درباره آن نگرش تجدید نظر کنند. مثلا در دوران انقلاب کمونیست ها در شوروی سابق، همه تحت تاثیر تئوری مارکس بودند. اما در طی دوران هفتاد سال اختناق و دیکتاتوری، مردم شوروی و اروپای شرقی متوجه نقاط ضعف نگرش مارکس شدند. هزاران سال قبل از انقلاب کمونیستی، کتاب مقدس بارها درباره حکومت های ضد خدا هشدار داده بود. اما مردم آن سرزمین ها، نگرش مارکس را ترجیح دادند. اگر هیتلر و استالین و مائو به فرمان مسیح که محبت و صلح و دوستی به همنوع است توجه نشان می دادند، هر کدام میلیون ها نفر را به قتل نمی رساندند. این اتفاقات ناگوار رخ داد تا امروز بسیاری از طرفداران پرو پاقرص آنان نباشند.

About ASHNAIE

کسی‌که همهٔ این چیزها را تصدیق می‌كند، می‌گوید: «آری! من بزودی می‌آیم!» آمین! بیا ای عیسی، ای خداوند! فیض عیسی خداوند با همهٔ شما باد، آمین!

View all posts by ASHNAIE →

دیدگاهتان را بنویسید