اتهام مخالفان: کتاب مقدس می گوید داود پادشاه همجنس گرا بود!

image_pdfimage_print
اتهام مخالفان: کتاب مقدس می گوید داود پادشاه همجنس گرا بود!
اتهام مخالفان: کتاب مقدس می گوید داود پادشاه همجنس گرا بود!

یکی از اتهامات مخالفان کتاب مقدس آن است که داود پادشاه همجنس گرا بود! آنان ادعا می کنند که کتاب مقدس این نکته را تایید کرده است، زیرا داود چنین سرائید:”محبت تو (یوناتان/ پسرشائول پادشاه) برای من، عمیق تر از محبت زنان بود” (دوم سموئیل فصل ۱ آیه ۲۶).

برای رفع سوءتفاهم لطفا به نکات ذیل توجه کنید:

یک. کتاب مقدس هرگز گزارش نداده که داود پادشاه و یوناتان همجنس گرا بوده اند. کلام خدا بدون تبعیض و چشم پوشی، به نقاط ضعف شخصیت های کتاب مقدس اشاره کرده است.

دو. داود دارای چند زن بود و با زن یکی از فرماندهان ارتش نیز زنا کرد (دوم سموئیل فصل ۱۱). ارتکاب این گناه سبب شد تا خداوند او را توبیخ و تنبیه کند. بنابراین، داود به جنس مخالف گرایش داشت و نه همجنس خود. اگر داود همجنس گرا بود، چرا خدا او را برای پادشاهی انتخاب کرد؟ همجنس گرایی در میان اسرائیلی ها ممنوع بود (لاویان فصل ۱۸ آیه ۲۲). برای کسانی که به همجنس گرایی روی می آوردند، حکم مرگ صادر می گردید (لاویان فصل ۲۰ آیه ۱۳).

سه. واژه ای که کتاب مقدس برای دوستی داود و یوناتان به کار می برد “فیلیک” است که به معنای دوستی و صمیمیت می باشد. برای عشق به همجنس یا جنس مخالف واژه “اروتیک” به کار می رود. مثلا برای رابطه داود با بتشبع (زن فرمانده ارتش) از کلمه “اروتیک” استفاده شده است.
چهار. در خاورمیانه رسم بر آن است که مردها صورت یکدیگر را می بوسند یا یکدیگر را در آغوش می گیرند. چنین رفتارهایی در کشورهای غربی، همجنس گرایی تلقی می شود (اول سموئیل فصل ۲۰ آیه ۴۱). در این آیه، واکنش دوستی عمیق داود و یوناتان، گریستن بود و نه عشق بازی.

به یاد آورید زمانی که سربازان اسیر ایرانی پس از سال ها به وطن بازگشتند و مردم آنان را در آغوش می گرفتند و در حین بوسه، می گریستند. چنین واکنش هایی در فرهنگ خاورمیانه رایج و متداول است.

پنج. وقتی داود شنید که شائول و پسرش یوناتان کشته شده اند، مرثیه ای نوشت و دستور داد در سراسر اسرائیل خوانده شود (دوم سموئیل فصل ۱ آیات ۱۷- ۱۸). در این مرثیه داود در مورد یوناتان چنین سرائید:”ای برادر من یوناتان، برای تو بسیار دلتنگم. چقدر تو را دوست داشتم. محبت تو برای من، عمیق تر از محبت زنان بود” (آیه ۲۶). در این آیه، داود نمی گوید که از نظر جنسی یوناتان را بر زنان ترجیح می دهد. او با زبان شعر می گوید که محبت یوناتان به راستی عجیب و شگفت انگیز بود. محبت یوناتان به خاطر از خودگذشتگی و فداکاری “عجیب” بود. او حاضر بود از حق خود برای سلطنت به نفع داود چشم پوشی کند (اول سموئیل فصل ۲۳ آیات ۱۶- ۱۷).

خلوص نیت یوناتان نسبت به زنان داود بیشتر بود. امروزه نیز برخی از مردان از گذران وقت با دوستان مرد خود بسیار شاد و راضی هستند تا با بودن در کنار زنان خود! بسیاری از مردان اعتراف کرده اند که دوست من بهتر از زنم، مرا درک کرده و راهنمایی می کند. یا دلسوزی و فداکاری دوستم بیشتر از زن من است…

اگر داود همجنس گرا بود، برای جلوگیری از سوءتفاهم اجازه نمی داد چنین مرثیه ای برای قوم اسرائیل خوانده شود.

شش. در عهد عتیق و عهد جدید داود پادشاه به عنوان شخص همجنس گرا معرفی نشده است. در طول تاریخ، قوم اسرائیل نیز هرگز چنین نگرشی به داود نداشت. از نسل داود، مسیح ظهور کرد و نجات بشر تضمین شد.

نویسنده مقاله: مهران پورپشنگ

About ASHNAIE

کسی‌که همهٔ این چیزها را تصدیق می‌كند، می‌گوید: «آری! من بزودی می‌آیم!» آمین! بیا ای عیسی، ای خداوند! فیض عیسی خداوند با همهٔ شما باد، آمین!

View all posts by ASHNAIE →

دیدگاهتان را بنویسید