آیا خدا به روش تکامل، جهان را آفرید؟

image_pdfimage_print
آیا خدا به روش تکامل، جهان را آفرید؟
آیا خدا به روش تکامل، جهان را آفرید؟

پاسخ کوتاه “خیر” می باشد. اما برای آگاهی بیشتر باید بدانیم:

یک. کتاب مقدس تعلیم می دهد که خداوند موجودات را مطابق با گونه خودشان آفرید (پیدایش فصل ۱ آیات ۲۱، ۲۴). به عبارت دیگر، ساختار دی ان ای ماهی با دی ان ای پرنده متفاوت است و ساختار دی ان ای پرنده با پستاندار خشکی یکسان نیست.
تمام دانشمندان و حتی مسیحیان به ریز تکامل اعتقاد دارند. ریز تکامل اجازه می دهد تغییراتی صورت گیرد، اما نمی تواند باعث شود یک نوع موجود به طبقه بالاتر تحول پیدا کند. اسب هنوز اسب است و کرم زمینی هم چنان کرم باقی می ماند. شواهد این امر بسیار به چشم می خورد و دانشمندان مسیحی توافق دارند که این نوع ریز تکامل اتفاق می افتد. اما هیچ گونه شواهد علمی وجود ندارد که ماهی به اسب تبدیل شده باشد. مثلا دیرینه شناسی، هیچ پیوند گمشده میان نهنگ ها و پستانداران زمینی کشف نکرده است. زمین شناسی بیش از ۱۲۰ سال است که به دنبال این پیوندها می گردد.

اشتباه است که درباره پیوندهای گمشده سخن گفت. هزاران پیوند گمشده وجود دارد. بنابراین، ریز تکامل همواره در بطن نوعی منفرد از جاندار صورت می گیرد. همان گونه که گفته شد:”اسب هنوز اسب است”. زیرا جانداران با اعضای گروه خودشان تولید مثل می کنند. مثلا یک اسب با خرگوش تولید مثل نمی کند. بحث روی کلان تکامل است که شواهد علمی ندارد. آن فقط یک پیش فرض بر روی کاغذ است.

دو. داروین در کتابش (منشاء گونه ها) توضیح داد که عدم برابری توانایی موجودات زنده در زنده ماندن، باعث تغییرات تدریجی می شود. آن ویژگی هایی که به سیستم حیات کمک می کنند تا زنده مانده و تولید مثل کند، به تدریج در طی قرن ها به وجود می آیند. بنابراین، آن ویژگی هایی که مانع زنده ماندن و تولید مثل هستند، ناپدید می شوند. داروین از اصطلاح “انتخاب طبیعی” برای توصیف این فرایند استفاده کرد.

جکوب مونود، دانشمند تکامل گرا و برنده جایزه نوبل، چنین اظهار نظر کرد: “تلاش برای بقا و رفع عیوب و نقاط ضعف با روند تکامل، هولناک و ناخوشایند است”. دانشمندان آفرینش گرا معتقدند که تغییرات عمده در بدن یک جانور برای تبدیل شدن به حیوان دیگر، به آسیب های جدی در بدن، اختلالات روانی و رفتاری و سپس مرگ و انقراض منجر می شود.
سه. اگر خدا از طریق تکامل، گیاهان، جانوران و انسان را آفرید، چرا سخت ترین، طولانی ترین، هولناک ترین و ناخوشایندترین روش را برای خلق موجودات زنده برگزید؟ آیا خدا قادر نبود از همان ابتدا با روش آفرینش و ظهور ناگهانی حیوانات، آن هم با بدن های پیچیده، از روند سخت، طولانی و خطرناک به شیوه تکامل خودداری نماید؟

نویسنده مقاله: مهران پورپشنگ

About ASHNAIE

کسی‌که همهٔ این چیزها را تصدیق می‌كند، می‌گوید: «آری! من بزودی می‌آیم!» آمین! بیا ای عیسی، ای خداوند! فیض عیسی خداوند با همهٔ شما باد، آمین!

View all posts by ASHNAIE →

دیدگاهتان را بنویسید